II Bieg Filmowy przed nami!

obrazek_news

Już w niedzielę, 22 lipca w Wałczu odbędą się Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię na Trójkę. Na trasie biegu będzie można spotkać prawdziwe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki – Marka Plawgo, Jacka Bociana, Tomasza Czubaka i Sebastiana Chmarę.

Marek Plawgo to mistrz świata i rekordzista Polski w biegu na dystansie 400 metrów przez płotki. Jacek Bocian i Tomasz Czubak to mistrzowie świata z Sewilli w sztafecie 4 x 400 metrów. Sebastian Chmara jest halowym mistrzem świata i Europy w siedmioboju. W niedzielę wszyscy czterej stanął na starcie wałeckiej imprezy.

W Wałczu będą do wyboru będą trzy dystanse – 9999 m – 2. wałecki bieg filmowy, 3330 m – Pierwsze Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię na Trójkę i 1111 m – Bieg „TAK dla Transplantacji”. Na wszystkich uczestników czekają koszulki i pamiątkowe medale.

Niedzielny bieg będzie „debiutem” Marka Plawgow biegu ulicznym. – Oczywiście będę się ścigał, ale start w Wałczu to dla mnie przede wszystkim zabawa – mówi lekkoatleta. – 3330 metrów to zdecydowanie nie mój dystans, mimo iż podobny odcinek pokonuję w spokojnym tempie  następnego dnia po każdych zawodach.

Szczegółowe informacje o biegu i zapisy znajdują się na stronie www.biegfilmowy.pl.