II Memoriał Kamili Skolimowskiej: dużo emocji i sportowej walki

obrazek_news

Podczas odbywającego się wczoraj Memoriału Kamili Skolimowskiej zgromadzeni na trybunach stadionu warszawskiego Orła kibice oglądali bardzo wiele ciekawych pojedynków.

Odbyły się między innymi konkursy rzutu dyskiem, pchnięcia kulą oraz rzutu młotem. Nie zabrakło także rywalizacji na bieżni.

Stumetrówkę pań wygrała Brytyjka Montell Douglas (11.52). Prawdziwą gwiazdą jednak okazała się 51-letnia Merlene Ottey, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce z wynikiem 11.84. Jako trzecia dotarła do mety najszybsza z Polek – Marika Popowicz (11.76).

U panów triumfował Kubańczyk Yuniel Perez (10.31).

W programie Memoriału znalazły się również:

– bieg kobiet na 1000 m, który wygrała Angelika Cichocka (2:37.33), a druga – Renata Pliś – ustanowiła rekord życiowy (2:37.89).

– bieg mężczyzn na 800 m, w którym najlepszy okazał się szósty zawodnik MŚ z Daegu, Adam Kszczot (1:45.48). Drugi, ale ze znaczną stratą (1:49.48) był Marcin Lewandowski.

Najwięcej emocji wzbudził występ Oscara Pistoriusa z RPA, który wystąpił w biegu na 400 m mężczyzn. Ten niepełnosprawny, biegający z pomocą specjalnych protez, zawodnik wygrał uzyskując rezultat 46.65.

Sposób, w jaki zostałem tu przyjęty, to dla mnie wielka i miła niespodzianka. Nie spodziewałem się takiego zainteresowania i serdeczności. To świetne zakończenie sezonu. Polacy okazali się bardzo gościnnym i przyjaznym narodem – skomentował Pistorius.

Drugi był nasz reprezentant – Piotr Wiaderek (47.02).

źródło: www.sportowefakty.pl, www.pzla.pl

Powrót