III Sante Tarczyn Półmaraton – 15.09.2013

obrazek_news

W miniony weekend odbyło się bardzo dużo ciekawych imprez biegowych. Płock, Olsztyn, Wrocław, Augustów, Gniezno, Tarczyn i wiele innych większych bądź mniejszych miejscowości zapraszało na 10, 21 lub 42 kilometry intensywnego  wysiłku. Ja wybrałem Tarczyn – miasto w województwie mazowieckim znane w Polsce przede wszystkim z produkcji soków.

W tym roku miała miejsce III już edycja półmaratonu pod patronatem Pani Burmistrz Tarczyna Barbary Galicz. Na bieg udałem się dzień wcześniej, gdyż tak było wygodniej. Pakiet startowy startowy odebrałem ok. godziny dwudziestej – znalazłem w nim: numer startowy, koszulkę techniczną, chip na nogę, sok, baton, a następnie udałem się na odpoczynek.

Od wczesnych godzin porannych trwały prace przy zabezpieczeniu trasy, startu i mety. Około godziny ósmej, czyli na trzy godziny przed startem, pojawili się pierwsi zawodnicy. Szybko zrobił się tłum, ale było tylu wolontariuszy, że wszystko szło sprawnie.

Na 30 minut przed startem rozgrzewka, rozciąganie i obserwacja ludzi – co robią, czy biegną na krótko czy na długo itp. Aż wreszcie czas na start! Trasa biegu okazała się urozmaicona i dość wymagająca: liczne podbiegi i zbiegi „wchodziły” w nogi. Byłem na to przygotowany, ponieważ to mój trzeci start w tarczyńskim półmaratonie. Na 8 kilometrze wbiegaliśmy na pętelkę i w tym miejscu bardzo dziękuję wszystkim biegaczom z naprzeciwka, którzy mnie dopingowali – coś fantastycznego!
Na metę wbiegłem z czasem 1.19.44 (nowa życiówka!). Zważywszy na dość trudną trasę, jestem zadowolony z biegu. Jak widać w Tarczynie co roku poprawiam się o ok. 10 minut – ciekaw jestem co będzie za rok.

Po biegu oczywiście woda, izotonik, makaron, jabłka, prysznic i oczekiwanie na ostatniego zawodnika, gdyż z biura zawodów była tylko jedna droga. Następnie na rynek, na święto owocobrania. Dekoracja odbyła się sprawnie, późnej losowanie nagród, podziękowania i zaproszenie za rok.

Polecam wszystkim Półmaraton Tarczyn, ciekawa impreza, na której warto być. Ja, jeżeli tylko będę mógł, to z pewnością pojawię się podczas następnej edycji.

Wyniki – III SANTE PÓŁMARATON TARCZYN (nagradzanych 10 osób):

Mężczyźni:

1. Sergiej OKSENIUK   UKR   (1:11:53)
2. Mateusz  BARAN   POL   (1:12:24)
3. Kacper  PIECH   POL   (1:13:06)

….
5. Bartosz KRYSKE  POL  (1:19:44)

Kobiety:

1. Dominika STELMACH   POL  (1:24:11)
2. Gabriela ROLKA  POL   (1:27:19)
3. Antonina MIŁEK  POL  (1:33:18)

PEŁNE WYNIKI BIEGU >>>

tekst i zdjęcia: Bartosz Kryske

Powrót