Jelenia Góra pobiegnie 3 maja

obrazek_news

I Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska 10 startują w rocznicę uchwalenia historycznej polskiej konstytucji.

3 maja o godz. 11.00 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze wystartuje kilkuset biegaczy, by uczcić 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dystans 21,097 km (półmaraton) lub 10 km. Będzie to pierwsza tak duża impreza biegowa w mieście oraz wyjątkowa możliwość dla mieszkańców i turystów, by zamanifestować pamięć i szacunek dla ważnych wydarzeń z historii Polski.

Zapisz się w historii

Chcielibyśmy, aby tegoroczna impreza biegowa zapoczątkowała nowe, sportowe święto w Jeleniej Górze. W rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, chcemy dać wszystkim mieszkańcom możliwość także aktywnego uczestniczenia w obchodach. Udział w tej pierwszej edycji biegu to szansa, by zapisać się w naszej współczesnej historii miasta – mówi Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry.

Podczas biegu wszyscy zawodnicy i mieszkańcy będą mogli wpisać się do specjalnej księgi pamiątkowej, która rozpoczynać się będzie historycznym tekstem Konstytucji 3 maja. Na Placu Ratuszowym odbędzie się także pokaz grup rekonstrukcji historycznej.

Kilometry małe i duże

Trasa biegu tworzy 10 kilometrową pętlę, która rozpoczyna się i kończy w samym centrum miasta, na Placu Ratuszowym. Zawodnicy, którzy zdecydują się na dystans półmaratonu pokonają pętlę dwukrotnie. Na trasie zorganizowane będą punkty z wodą i napojami izotonicznymi Enervit.

Rejestracja uczestników biegu już ruszyła i odbywa się przez stronę www.superbieg.pl Zapisy przez Internet będą trwały do 1 maja. Po tym terminie będzie można zapisać się w biurze zawodów, które znajduje się na ul. Grodzkiej 7 w Jeleniej Górze.

Więcej informacji i regulamin biegu na stronie www.superbieg.pl