Jerzy Skarżyński na medalu tegorocznego Półmaratonu w Pile!

obrazek_news

Na medalu, jaki otrzyma każdy zawodnik, który dotrze do mety Półmaratonu Philipsa, znajdzie się sylwetka Jerzego Skarżyńskiego – wicemistrza Polski w maratonie w 1988 roku, dwukrotnego brązowego medalista Mistrzostw Polski w latach 1985 i 1986, cenionego autora książek o tematyce maratońskiej. Tak na stronie internetowej informują Organizatorzy biegu.

Jerzy Skarżyński startował w biegach maratońskich w Auckland, Beppu, Berlinie, Duluth, Melbourne, Fukuoka, Wiedniu, Londynie, Moskwie, Hiroshimie, Huy, Enschede, Duisburgu, Kosicach oraz był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata i Pucharze Europy w biegu maratońskim.

Przez wiele lat zaliczany był do czołówki europejskiej biegu maratońskiego. Reprezentował barwy klubu Gwardii Warszawa i Budowlani Szczecin. Rekord życiowy tego zawodnika w maratonie 2:11:42 – 3. miejsce w Dębnie 1986 rok.

Jerzy Skarżyński ma być osobiście obecny podczas biegowego święta w Pile w drugą niedzielę września. Wszyscy sympatycy pana Jerzego będą mogli otrzymać autograf, zrobić  wspólne zdjęcie i zamienić z nim kilka słów.

info: http://pila.halfmarathon.pl/

foto: http://pila.halfmarathon.pl/