John Kibet i Svietlana Stanko najszybsi w Warszawie

obrazek_news

To była prawdziwie maratońska niedziela. W tym samym czasie z królewskim dystansem zmagali się zawodnicy w stolicach dwóch europejskich państw: Polski i Niemiec. Te dwa wydarzenia ze względu na ich skalę trudno zestawiać, jednakże z pewnością emocji ani w Warszawie ani w Berlinie nie brakowało.

Najszybciej na metę biegu nad Wisłą dotarł John Sammy Kibet, który dystans 42,195 km pokonał w 2 godziny 8 minut 17 sekund. Na podium stanęli także: Mussau Mwanzia z czasem 2 godziny 13 minut 22 sekund oraz Mohammed Temam (2 godziny 13 minut 41 sekund).

Wśród kobiet triumfowała Svietlana Stanko, która pokonała trasę w czasie 2 godziny 31 minut 28 sekund. Za nią na mecie zameldowały się kolejno: Rael Jepyator z czasem 2 godziny 34 minuty 23 sekund oraz Olga Kalendarova-Ochal (2 godziny 37 minut 58 sekund).

Triumfatorzy 33. Maratonu Warszawskiego

W Warszawie startowało także dwóch reprezentantów 4Run Team. Fantastyczne dwudzieste ósme miejsce zajął Dariusz Zych, a Wojciech Krajewski zakończył rywalizację jako dwa tysiące sto sześćdziesiąty ósmy zawodnik.

28. Dariusz Zych, kategoria wiekowa: M41 (m-ce: 3), czas: 02:48:47

2168. Wojciech Krajewski. kategoria wiekowa: M36 (m-ce: 498), czas: 04:18:48

Pełne wyniki >>

Kilka minut po maratończykach na ośmiokilometrową trasę wyruszyli uczestnicy Biegu Olimpijskiego, zorganizowanego przede wszystkim w celu uczczenia pamięci tragicznie zmarłego w 2010 roku Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Piotra Nurowskiego. Wzięło w nim udział wielu znakomitych sportowców, w tym utytułowanych olimpijczyków. Zwyciężył Daniel Formela z czasem 28:19. Za nim na podium uplasowali się: Grzegorz Kruszyński z czasem  28 minut 21 sekund oraz Ireneusz Wesołowski (29 minut 01 sekund). Wśród kobiet triumfowała Marie-Helene Massard, która pokonała trasę w czasie 30 minut 45 sekund. Za nią na mecie pojawiły się kolejno: Katarzyna Dziwosz z czasem 30 minut 57 sekund oraz Maria Maj-Roksz (32 minut 11 sekund).