Jutro III Memoriał Kamili Skolimowskiej

obrazek_news

Podczas memoriału będzie można podziwiać takie gwiazdy lekkiej atletyki, jak: najlepszego dyskobola w historii Virgilijus Alekna, mistrza olimpijskiego z Londynu Tomasza Majewskiego, mistrza Europy w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego, mistrza Europy w biegu na 800 m Marcina Lewandowskiego, mistrza świata w skoku o tyczce Pawła Wojciechowskiego oraz Oscara Pistoriusa z RPA.

Szczególnie interesująco zapowiada się konkurs w rzucie młotem, dyscyplinie tak bliskiej zmarłej w 2009 r. Kamili Skolimowskiej. Wystąpią w niej m.in.: Anita Włodarczyk (mistrzyni świata z Berlina w 2009 r., obecna wicemistrzyni olimpijska) oraz Tatiana Łysenko z Rosji (mistrzyni świata z Daegu w 2011 r., obecna mistrzyni olimpijska). Ich pojedynek będzie swoistym rewanżem za Londyn. Podobnie silna obsada będzie w konkursie mężczyzn, gdzie zobaczymy m.in. srebrnego medalistę z Londynu Słoweńca Primoza Kozmusa, a także najlepszych polskich młociarzy: Szymona Ziółkowskiego oraz Pawła Fajdka.

Poprzedni memoriał rozegrany we wrześniu ubiegłego roku cieszył się ogromną popularnością, na trybunach zasiadł komplet widzów, a zawody zostały uznane Najlepszą Sportową Imprezą Warszawy 2011 roku.

W trakcie imprezy nie zabraknie konkursów, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody (m.in. tablet firmy Samsung). Odbędzie się także licytacja pamiątek sportowych, z której dochód zostanie przeznaczony na Fundację Kamili Skolimowskiej. Wstęp wolny.

Zawody odbędą się na stadionie KS„Orzeł” przy ul. Podskarbińskiej.

Transmisja od 14:00 na antenie TVP Sport

info: TVP

foto: http://grafik.rp.pl/grafika_zw/632009,402434,9.jpg

Powrót