Już niedługo startują Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Zurychu

obrazek_news

Wszyscy żyją rozpoczynającymi się dzisiaj Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, a my nie zapominamy, że już niedługo startują Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. I w tle toczy się walka o uzyskanie niezbędnych minimów aby na te mistrzostwa pojechać. Udało się to m. in. dwójce znakomitych polskich biegaczy – Karolinie Jarzyńskiej i Krystianowi Zalewskiemu.

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach od 12 do 17 sierpnia 2014 roku w szwajcarskim Zurychu na Letzigrund Stadion.

Zurych rywalizował o organizację z Amsterdamem i naszą Bydgoszczą – wygrywając rywalizację bez większych problemów. Polskie miasta muszą jeszcze sporo popracować nad infrastrukturą i promocją aby wywalczyć organizację tego typu imprezy.

A tak prezentuje się logo imprezy:

Walka toczy się na wszystkich lekkoatletycznych gruntach, my natomiast przyglądamy się biegaczom. A w tym sezonie naprawdę udanie walczą dwa nazwiska dużego formatu czyli Karolina Jarzyńska i Krystian Zalewski.

Karolina Jarzyńska to czołowa polska biegaczka długodystansowa i właśnie uzyskała minimum na lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Zurichu.

Kwalifikację dał jej bardzo dobry występ podczas Pucharu Europy w macedońskim Skopje, gdzie w biegu na 10000m zajęła czwarte miejsce z czasem 32:03.57.

Karolina Jarzyńska to od lat czołowa polska biegaczka długodystansowa, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i aktualna rekordzistka kraju w półmaratonie (1:10:36)

Zadowolenia ze startu w Macedonii nie kryje trener zawodniczki:

– To był bardzo dobry bieg Karoliny. W zasadzie do ostatniego okrążenia walczyła o zwycięstwo. Najważniejsze jednak, że uzyskała minimum na Mistrzostwa Europy i teraz zrobimy wszystko, aby przygotować szczyt formy na tę właśnie imprezę – mówi Zbigniew Nadolski.

Jarzyńską od miejsca na podium dzieliły zaledwie 2 sekundy. Czołowe lokaty zajęły Francuzka Clemence Calvin (31:52.86) oraz reprezentantki Portugalii – Jessica Augusto (31:55.56) i Sara Moreira (32:01.42).

O miejsce na Mistrzostwach nie musi martwić się Krystian Zalewski. Już w swoim pierwszym tegorocznym starcie w biegu przeszkodowym uzyskał rezultat lepszy od wskaźnika PZLA (wynoszącego 8:25.00) na sierpniowe mistrzostwa Europy.

Wysoką formę potwierdza regularnie występując na światowych arenach. Ostatnio zajął wysokie piąte miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami podczas zawodów Golden Gala Pietro Mennea, zaliczanych do cyklu Diamentowej Ligi, w Rzymie i z rezultatem 8:16.20 został liderem europejskich tabel w tej konkurencji.

Będziemy podglądali jak wiedze się naszym biegaczom i jak szlifują formę przygotowując się do tej najważniejszej w sezonie imprezy.

Powrót