Już w ten weekend ruszy 8. Półmaraton Warszawski!

obrazek_news

Już w niedzielę, 24 marca na warszawskie ulice wybiegnie 13 tysięcy uczestników 8. edycji Półmaratonu Warszawskiego. Towarzyszyć im będzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Tegoroczna lista startowa jest już zamknięta, ale wszystkich amatorów biegania zapraszamy do udziału w kolejnej edycji. W związku ze zmianami w organizacji ruchu na ulicach, którymi pobiegnie Półmaraton, organizatorzy przygotowali informator drogowy dla kierowców.

Nie ma w Polsce drugiej tak wielkiej imprezy biegowej, która spowodowałaby, że 13 tysięcy biegaczy z całego świata spotka się jednego dnia, w jednym miejscu, by osiągnąć jeden cel – pokonać dystans 21,0975 km.

To właśnie Ci zawodnicy w najbliższą niedzielę, o 10:00 rano wystartują z obu nitek Mostu Poniatowskiego, by po pokonaniu 21,975 km Krakowskim Przedmieściem, Konwiktorską, Krajewskiego, Wybrzeżem Gdańskim, Wioślarską, Czerniakowską, Belwederską, Alejami Ujazdowskimi, znów wrócić na Most Poniatowski. Meta biegu znajdować się będzie na Błoniach Stadionu Narodowego, od strony Dworca Stadion.

Uczestników 8. Półmaratonu Warszawskiego od startu do mety poniesie muzyka. W gong na starcie biegu uderzą muzycy z Drum Power Band. Na trasie wspierać wszystkich będzie między innymi: żywiołowe Pogotowie Energetyczne, grupa Balkan Sevdah, a także bębniarze związani ze szkołą nauki gry na bębnach Klick&Drum.

Organizatorzy zachęcają do kibicowania, ale też do przekazywania znajomym, współpracownikom, rodzinie i sąsiadom informacji o zmianie organizacji ruchu kołowego tego dnia. Dla bezpieczeństwa uczestników i kibiców w tym dniu w Warszawie niektóre ulice zostaną zamknięte, a wprowadzone zostaną objazdy. Szczegółowe informacje znajdują się w informatorze drogowym: http://www.polmaratonwarszawski.pl/node/16567.

Agata Kozak