Kaczmarek zdobył Trzemeszno

obrazek_news

Zimowa aura i dość silny mróz nie przestraszyły uczestników IX Zimowego Biegu Trzech Jezior, który odbył się w minioną sobotę w gminie Trzemeszno. Zawody ukończyło 564 osoby.

Jako pierwszy linię mety przekroczył reprezentant poznańskiego klubu WKS Grunwald – Michał Kaczmarek, uzyskując czas 48,45. Do ostatnich metrów czuł on jednak na swoich plecach oddech znakomitego Ukraińca – Mykoli Rudyka (48:46). Jako trzeci na mecie zameldował się Damian Kabat z Bydgoskigo WKS.

Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Golak z Wyrzeki, startująca w barwach Drużyny Szpiku. Uzyskała ona czas 1:00:56. Jako druga finiszowała Dorota Pryzbysz z Grodziska Wielkopolskiego (01:01:21), a trzecia linię mety przekroczyła młodziutka Katarzyna Grzesik (01:01:24).

„Biegło mi się bardzo ciężko, ponieważ dawno juz nie biegałem w kolcach. Tym bardziej, że byłem ponad trzy tygodnie na zgrupowaniu we Włoszech, a tam nie było śniegu – powiedział po biegu zwycięzca, Michał Kaczmarek. – Startowałem tu po raz drugi. Trasa mi się nie podobała, bo była bardzo wymagająca i powodowała, że bardzo się denerwowałem podczas biegu. Dodatkowo Ukrainiec mocno mnie naciskał. Musiałem zostawić siły na finisz – a to jest na szczęście moja mocna strona. „

Zawody miały również pilski akcent. W klasyfikacji drużynowej puchar odebrali reprezentanci 4Run Renault Pabich Piła. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w dziale „4Run Team”.