Klubowe sylwetki: Mateusz Pałys

Zaledwie trzy tygodnie temu zajął 3. miejsce na 11. PANAS Półmaratonie Ślężańskim, w klasyfikacji policjantów. Ale to nie jedyny sukces Mateusza Pałysa, zwanego Strusiem Pędziwiatrem albo Gepardem.

Maraton ukończył w czasie 2:50, półmaraton w 1:17, wygrał II Trudny Półmaratonu w Starej Łubiance. Dość często zdarza mu się odpoczywać po biegach… na pudle.

Nasz klubowy kolega zawodowo związany jest z policją. Pracuje jako wykładowca Taktyki i Technik Interwencji W Szkole Policji w Pile. Aktywność fizyczna to jego styl życia. Ukończył AWF w Katowicach. Biegać na poważnie zaczął osiem lat temu, podczas kursu oficerskiego w Szczytnie, dzięki spotkaniu z Maciejem Wojciechowskim. Wcześniej traktował tę dyscyplinę jako integralną cześć treningu karate – to karatekom zawdzięcza pseudonim Struś Pędziwiatr. Na Geparda przemianowali go słuchacze szkoły policji 🙂

Biegowe plany na przyszłość? Poprawić życiówkę podczas maratonu w Salzburgu! Nie mamy wątpliwości, że Mateusz osiągnie to, czego chce. W końcu bycie Gepardem do czegoś zobowiązuje!