Dlaczego różowy kolor jest pożądany?

Kilka inspiracji kolorystycznych. Model jest damski, jego barwa jest naprawdę ciekawa, a dla tych którzy jeszcze nie mają do niego przekonania parę argumentów. Obrazowo 🙂

03f55b3020f526bca394646a05d9ec77

4a41168707168daaa2eedf57bbfa3f8e

4af77544c5eebe873e2bcc626e2785ad

5e9acb734ad0c07704777645fc1673a4

ac2819f015073133cc997fb10d22659c

d7af09bb7dd8485f1d59c78fc586fab9

Wystarczy. Da się lubić, prawda?  Do rzeczy, w tym wypadku do butów. Na tapecie mam nowy model do biegania: Puma Ignite Ultimate. Jest też wersja męska, której przyjrzał się Mateusz: tutaj. Moja „damka” jest niemal identyczna, odróżnia ją kolor. Ale jemu poświęciłam już stanowczo zbyt wiele miejsca, modowe marudy mogą wyciągnąć wnioski samodzielnie.

DSC_0017

Cena kontra jakość

Chciałam poruszyć kwestię przelicznika cenowego – kierując się stroną Puma, uzyskamy ceny w Euro. Szkoda, że nie ma tam wartości bezpośrednio w naszej walucie, byłby lepszy punkt odniesienia do tego co oferuje rynek. Model jest zupełną nowością, poszperałam w innych sklepach i cena w złotówkach oscyluje w granicach 499 zł. Pod tym kątem przyjrzałam się wiosennej konstrukcji Pumy.

DSC_0029

DSC_0027

Wiosennej..?

W mojej opinii Puma Ignite Ultimate jest modelem całorocznym. Czas jej debiutu jest dobrze przemyślany, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc w nim biegać przez cały rok. Pomijając ekstremalne warunki pogodowe. Określając kategorię w jakiej widzę nowość Pumy, wybieram całoroczny model treningowy z wygodną amortyzacją. Neutralny.

DSC_0024

DSC_0022

Kobiece potrzeby

Wciąż dominuje niska świadomość naszych biegowych potrzeb. Nasz układ kostny i model ruchu jest przewidziany do dźwigania biustu. Dobór biustonosza sportowego dedykowanego bieganiu, uważam ze niezbędny. U każdej biegaczki. I dlatego nigdy nie pogardzę solidnie zaprojektowanym modelem butów, który dodatkowo wspiera i dźwiga nasze kilkadziesiąt kilogramów. Modele minimalistyczne zostawiam na bieżnię i dla… Kenijek 🙂

DSC_0028

Puma Ignite Ultimate uwiodła mnie sposobem amortyzacji. Znacznie podwyższona podeszwa obiecuje naprawdę wiele. Ale jednocześnie budzi obawę. Czy ten but mnie nie uśpi? Lubię dynamiczne bieganie, często skracam dystans biegowy na rzecz dobrej i szybkiej zabawy. Sprintów, podbiegów i gonitwy ze znajomymi. Bieganie ma mnie cieszyć, a nie powodować doła i wywoływać efekt „matkoalemisieniechce”.

DSC_0019

Przetaczanie stopy nie odbywa się leniwie, konstrukcja jest zwarta i mimo dużej rezerwy amortyzacyjnej – nie przytłacza.

Wykończenie

Dbałość o detale. To rzuca się w oczy. Kompozycja jest spójna, a cholewka naprawdę dopracowana, wykonana z wyższej jakości materiałów niż wiele nijakich butów do biegania. Jej 3-warstwowa, oddychająca struktura jest pokryta materiałem delikatnie przypominającym zamsz/mikrofibrę. W tym wypadku cena się broni.

DSC_0025

Oddychanie tego modelu to osobna kwestia. Tak mocno widoczne panele wentylacyjne każą przypuszczać, że but będzie chłodził stopy ze skutecznością pierwszych modeli ClimaCool z lat 90tych. Ja tego co prawda nie poczułam, ale żadna kobieta nie lubi być zmarznięta. Na szczęście w pierwszych wiosennych dniach (i ostatnich dniach zimy) nie poczułam również efektu przegrzania.

Na boso

Dlatego spróbowałam biegania na boso. Wykończenie wewnętrzne jest przyjemne i nie ociera stopy. Zrobiłam tak jednorazowo 10 kilometrów i już wiem, że będę wybierała właśnie ten model na wiosenne i letnie wybiegania. Nie marznę i nie grzeje się.

DSC_0016

Półmaraton Warszawski

Ponieważ miałyśmy już na koncie kilkadziesiąt wspólnych kilometrów, to wybrałam Ignite jako but startowy w Półmaratonie Warszawskim. Nie lubię minimalistycznych modeli, niszczą moje piszczele i na dłuższych dystansach są wrogiem. Dlatego dynamiczny model z dużym wsparciem to coś czego szukam na asfaltowe starty. Efekt? Nie myślałam o tym, że na nogach mam buty, wszystko za sprawą naprawdę dobrze zaprojektowanej i wygodnie leżącej na stopie cholewki. Sznurowadła to znane z poprzednich modeli Pumy rozwiązanie i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się ich rozwiązać. Z czym ostatnio mam problem w butach konkurencji.

Wytrzymałość

Nie można wyciągać wniosków po krótkim przebiegu. To stwierdzę za jakiś czas w drugiej części materiału. Mam małą obawę co do srebrnych pasów, logo Pumy. Zobaczymy jak zniosą próbę czasu. Na razie można się w nich przeglądać.

Porównałabym ten model do dobrze skrojonej sukienki. Lubisz ją, często po nią sięgasz. I niestety musi kosztować swoje. Widzimy się w drugiej części materiału, gdzie m. in. zbadamy wytrzymałość po długim dystansie.

Gdzie kupić? Puma

 

A.S