Kolejny medal do kolekcji

obrazek_news

W 2006 roku na medalu pilskiego półmaratonu po raz pierwszy pojawił się wizerunek czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki. Był nim Zdzisław Bogusz.

W kolenych latach na medalach pojawiły się wizerunki:

– w 2007 – Edwarda Stawiarza,

– w 2008 – Michała Wójcika,

– w 2009 – Kazimierza Orła,

a w 2010 – Edwarda Łęgowskiego.

W tegorocznym półmaratonie na medalu umieszczona zostanie sylwetka Ryszarda Marczaka – dwukrotnego Mistrza Polski w maratonie w latach 1978 i 1981, który brał udział w biegach maratońskich w Nowym Jorku, Bostonie, Rotterdamie, Paryżu i Tokio oraz był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Ryszard Marczak –  reprezentanta barw klubu Zawisza Bydgoszcz – zaliczano do ścisłej czołówki biegu maratońskiego. Jego rekord życiowy na królewskim dystansie to 2:12:44 – uzyskany w Nowym Jorku (zajął tam wówczas 4 miejsce).

Dla uczestników pilskiego półmaratonu przygotowano nie lada gratkę. Podczas zawodów będą oni mieli niepowtarzalną okazję spotkać pana Ryszarda Marczaka,  a także otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić kilka słów.

Wszystkich, którzy chcą mieć unikalny medal do swojej kolekcji zapraszamy do Piły na 21. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS.

Strona internetowa półmaratonu w Pile: www.pila.halfmarathon.pl

Adres e-mail: info@pila.halfmarathon.pl