Bezpłatny pakiet startowy na 43. BMW Berlin Marathon lub 2016 Bank of America Chicago Marathon, podróż wraz z zakwaterowaniem oraz sprzęt sportowy, to tylko niektóre z korzyści, jakie czekają na biegaczy, którzy zostaną uczestnikami Spiropharm Marathon Project.

4efd2e10e3dd0.preview-620

Właśnie rusza otwarta rekrutacja, pod hasłem: „Opowiedz nam swoją historię i spełnij marzenie o starcie w maratonie”. Szansę na start w Berlinie i Chicago otrzymają autorzy najbardziej inspirujących i autentycznych historii na temat wpływu biegania na poprawę jakości ich życia.

Spiropharm Marathon Project to inicjatywa polsko-japońskiej spółki Spiropharm S.A., która w ten sposób wspiera ludzi w realizacji ich biegowych marzeń o starcie w niesamowitych maratonach z serii Abbott World Marathon Majors.

Start w maratonach z cyklu Abbott World Marathon Majors, w skład którego wchodzą Tokyo Marathon, BWM Berlin Marathon, Bank of America Chicago Marathon, Boston Marathon, Virgin Mobile London Marathon oraz TCS New York City Marathon to duże przedsięwzięcie organizacyjne. Wiąże się z nim wiele wydatków związanych choćby z uzyskaniem pakietu startowego oraz podróżą do jednego z 6 miast zlokalizowanych na 3 różnych kontynentach.

Chicago-Marathon_1

Spiropharm Marathon Project to zupełnie nowe podejście do wspierania amatorskiego biegania w Polsce. Uczestnicy tego projektu nie muszą martwić się o koszty związane z wyjazdem na maraton oraz długie i ciężkie przygotowania do startu. Otrzymują bowiem kompleksowe wsparcie w postaci bezpłatnych pakietów startowych, darmowych podróży, noclegów i sprzętu sportowego. Do startu w wybranym maratonie uczestnicy będą przygotowywać się pod okiem trenera, przejdą również specjalistyczne badania medyczne i otrzymają dostęp do nowoczesnej i naturalnej suplementacji. W wyjazdach na maratony biegaczom towarzyszyć będzie zespół Spiropharm Marathon Project, który udzieli im wsparcia na miejscu.

Spiropharm Marathon Project to także pierwszy na polskim rynku biegowym konkurs z pełnym wsparciem dla osób głuchych i niesłyszących. Partnerem projektu jest firma Migam, która odpowiada za tłumaczenia wszystkich materiałów na język migowy oraz promocję konkursu w środowisku głuchych biegaczy w naszym kraju.

Jak wziąć udział?

Zgłoszenia kandydatów – biegaczy amatorów, w tym osób głuchych i niesłyszących, przyjmowane są do 11 maja 2016 na stronach internetowych www.chicago.spiropharmmarathon.pl oraz www.berlin.spiropharmmarathon.pl

Nie musisz być zawodowcem!

2014 BMW / Berlin Marathon Berlin, Germany     Sept 28, 2014 Photo: Victah Sailer@PhotoRun Victah1111@aol.com 631-291-3409 www.photorun.NET
2014 BMW / Berlin Marathon
Berlin, Germany Sept 28, 2014
Photo: Victah Sailer@PhotoRun
Victah1111@aol.com
631-291-3409
www.photorun.NET

 „Start w maratonach z cyklu Abbott World Marathon Majors to marzenie wielu polskich biegaczy. Cieszymy się, że w jego realizacji jeszcze w tym roku pomożemy 3 uczestnikom naszego projektu. Nie szukamy zawodowych biegaczy, tylko ludzi, dla których aktywność fizyczna i dbałość o zdrowie okazały się kluczem do lepszego, bardziej komfortowego życia. Chcemy pokazywać ich historie, aby inspirować innych do walki o lepszego siebie. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w naszej rekrutacji jest chęć startu i gotowość do pokonania dystansu 42,195 km. Do wysyłania zgłoszeń zachęcamy wszystkich, również biegaczy głuchych i niesłyszących”  – powiedział Piotr Franczak, Prezes Zarządu firmy Spiropharm S.A, sponsora i organizatora projektu.

W ciągu 2 lat przedstawiciel Spiropharm Marathon Project pobiegnie w każdym z 6 najbardziej prestiżowych i największych maratonów na Świecie. Projekt rozpoczął się w marcu 2016 roku startem Mikołaja Kubicza w Tokyo Marathon. W tym roku biegacze wybrani w otwartej rekrutacji wezmą udział jeszcze we wrześniowym 43. BMW Berlin Marathon oraz 2016 Bank of America Chicago Marathon, który odbędzie się w październiku.  W 2017 roku uczestnicy projektu pobiegną w Bostonie, Londynie a finał projektu odbędzie się na maratonie w Nowym Jorku.

Do kiedy można wysyłać zgłoszenia?

Rekrutacja na maratony w Berlinie i Chicago potrwa do 11 maja. Wyboru uczestników dokona komisja konkursowa. Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej: www.spiropharmmarathon.pl oraz na profilu projektu na facebook’u. Tam też 18 maja ogłoszone zostaną wyników rekrutacji oraz harmonogram przygotowań do startów w jesiennych maratonach.

Przyjrzymy się im i będzie informowali o postępach w tej biegowej przygodzie.