Krajobraz po Velenje

obrazek_news

Na odległych miejscach sklasyfikowani zostali biało-czerwoni podczas odbywających się w Słowenii Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba lekkoatletów – 489 z 33 krajów.

W rywalizacji seniorów zwyciężył reprezentant Belgii – Atelaw Bekele, w tej samej zaś kategorii wśród pań najszybciej metę osiągnęła Fionnuala Britton z Irlandii. Polacy w tej kategorii nie startowali.

3. Niemcy

W rywalizacji młodzieżowców największe nadzieje pokładano w Łukaszu Oślizło. Niestety, złe samopoczucie i gorączka spowodowały, że zawodnik AZS-AWF Katowice nie był w stanie nawiązać walki o czołowe lokaty. Ostatecznie zajął on 90. miejsce, przybiegając do mety z prawie trzyminutową stratą do zwycięzcy – Francuza Floriana Carvalho. W gronie kobiet w tej kategorii nie startowała żadna Polka.

3. Portugalia

Wszystkich 4Runowców z pewnością najbardziej interesował wyścig w najmłodszej kategorii wiekowej – juniorów, w której brał udział Bartosz Kowalczyk. Nasz zawodnik początkowo trzymał się w okolicach pierwszej dwudziestki, jednakże później wyraźnie osłabł i ostatecznie zajął z pewnością niedające mu wystarczającej satysfakcji pięćdziesiąte miejsce. Zwyciężył Rosjanin – Ilgizar Safiulin, zaś najszybszym z Polaków okazał się Mateusz Maik z OŚ AZS Poznań.

Wśród kobiet triumfowała posiadająca polskie korzenie Emelia Gorecka z Wielkiej Brytanii. Najlepsze zaś miejsce wśród reprezentantek biało-czerwonych wywalczyła Paula Kopciewska, która uplasowała się na trzydziestej drugiej pozycji.