Kraków zorganizuje Mistrzostwa Polski Seniorów.

obrazek_news

W siedzibie PZLA wybrano miasta organizatorów Mistrzostw Polski Seniorów, Juniorów i 32. Młodzieżowych. W grze Kraków, Białystok i Biała Podlaska.

W roku 2015 Kraków ugości 91. Mistrzostw Polski Seniorów, Biała Podlaska będzie organizatorem 69. Mistrzostw Polski Juniorów, a Białystok zaprosi na 32. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – w siedzibie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podpisano umowy z organizatorami zawodów.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów wrócą do Grodu Kraka po 15 latach przerwy. Poprzednio najlepsi lekkoatleci rywalizowali w stolicy Małopolski na początku sierpnia 2000 roku. W przyszłym sezonie czempionat, który odbędzie się między 19 i 21 lipca, będzie dla sportowców jednym z ostatnich sprawdzianów formy przed mistrzostwami świata w Pekinie (22-30 sierpnia 2015). Organizatorem 91. Mistrzostw Polski Seniorów będzie Klub Sportowy AZS AWF Kraków.

Wierzę, że przez 3 dni będziemy w Krakowie świadkami znakomitych mistrzostw. –  podkreślał w obecności prezesa KS AZS AWF Kraków profesora Michała Spiesznego prezes PZLA Jerzy Skucha.

Najlepsi juniorzy od 28 do 30 czerwca 2015 roku rywalizować będą w Białej Podlaskiej. Na wyremontowanym przed rokiem stadionie młodzi sportowcy walczyć będą o medale i minima kwalifikacyjne na mistrzostwa Europy juniorów – ta impreza rozegrana zostanie w szwedzkiej Eskilstunie w dniach 16-19 lipca. Organizatorem 69. Mistrzostw Polski Juniorów będzie Klub Sportowy AZS AWF Biała Podlaska.

Po emocjach związanych z młodzieżowym czempionatem Europy (Tallinn, 9-12 lipca) na zakończenie sezonu polscy młodzieżowcy przyjadą do Białegostoku. Na stadionie lekkoatletycznym na Zwierzyńcu 32. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zaplanowano na 5 i 6 września. Organizatorem tych zawodów będzie Klub Sportowy Podlasie.

Powrót