Maraton w Wilnie 2015

obrazek_news

Jeden z najciekawszych biegów w Europie w jednej z najpiękniejszych stolic. Chcesz w nim wystartować za darmo w barwach 4RUN? Jest taka możliwość: Międzynarodowy Wileński Danske Bank Maraton

Piękna trasa, wspaniała atmosfera i o wiele więcej – Maraton w Wilnie to niezapomniane doświadczenie – na różnych dystansach!

13 września 2015 startuje jedna z najciekawszych imprez w Europie: Maraton w Wilnie to nie tylko królewska trasa 42 kilometrów, ale również półmaraton, bieg na 10 i na 4,2 km.

 

Start w Wilnie za darmo?

Specjalnie dla czytelników i biegaczy śledzących 4RUN – mamy specjalny prezent. 2 pakiety startowe na dowolny dystans święta biegowego w Wilnie. Jeżeli jesteś zainteresowany darmowym startem a do tego sesją zdjęciową, którą 4RUN zrobi Ci na trasie (również tam będziemy) to koniecznie napisz!

redakcja@4run.pl w tytule maila wpisując: „Start w Wilnie”. Szczegóły już wkrótce.

 

Międzynarodowy Wileński Danske Bank Maraton 2015

Impreza startuje w centrum pięknego Wilna, 13 września 2015. My wybierzemy się tam dzień wcześniej, aby śledzić dla Was przygotowania do imprezy a w dniu samej imprezy towarzyszyć biegaczom na trasie (w tym czytelnikom 4RUN, którzy zdecydują się na wyjazd). Do wyboru macie pełen przekrój dystansów, każdy biegacz, od długodystansowca po sprintera znajdzie coś dla siebie.

Dystanse Maratonu w Wilnie 2015:

Będziecie mogli wystartować w:

– w maratonie

– w półmaratonie

– w sztafecie 4×10 km

– w biegu na 10 km

– w biegu na 4,2 km

Każdy wyścig rozpoczyna się w samym sercu stolicy – na Placu Katedralnym. Po starcie, uczestnicy pobiegną wzdłuż największej rzeki Wilna – Wilii. Nadrzeczna ścieżka zabierze biegaczy do krainy zieleni, Vingis parku, a najlepsze zostanie na koniec Stare Miasto, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Rejestracja:

Opłaty rejestracyjne

Opłata rejestracyjna zależy od terminu zapisu do wyścigu i wynosi odpowiednio:

  • za maraton od 30 EUR do 55 EUR (przed 12.09.2015)
  • za półmaraton od 20 EUR do 40 EUR (przed 12.09.2015)
  • za bieg MAGNE B6 10 km od 15 EUR do 30 EUR (przed 12.09.2015)
  • za bieg RIMI 4,2 km od 6 EUR do 12 EUR (przed 12.09.2015) oraz od 4 EUR do 8 EUR (przed 12.09.2015) dla uczestników poniżej 18 lat

 

ZAREJESTRUJ SIĘ: KLIKNIJ

Dlaczego warto?

Jeżeli nie skusiła Was perspektywa wyjazdu do jednej z najpiękniejszych stolic Europy, mnogość dystansów do wyboru czy możliwość darmowego startu z 4RUN to postanowiliśmy nieco przybliżyć Wam same Wilno.

Wilno

Oprócz biegania musicie zasmakować klimatu miasta. Okazję ku temu będziecie mieli podczas samego biegu (trasa prowadzi przez najpiękniejsze miejsca i nie spycha biegaczy gdzieś na obrzeża), ale nie będziecie mogli powstrzymać się przed poznaniem klimatu Wilna również po biegu. Idealna okazja na genialny wyjazd: bieganie, wypad i relaks w jednym.

Dzisiejsze Stare Miasto pozostaje kolebką wielu wydarzeń kulturalnych. Ono kocha artystów, malarzy i muzyków ulicznych, grających stare przeboje na akordeonie i popularne utwory na gitarze. Na starówce jest zawsze gwarno i tłoczno, liczne maleńkie kawiarenki i restauracje, przypominające ciepło domowej atmosfery, oferują dania kuchni litewskiej i światowej, a uroczy klimat i atmosfera wnętrz przyciągają tłumy turystów. Magia Starego Miasta sprawia, że jest to miejsce, do którego chce się wracać. Czeka na Was największa (360 ha, 1487 budynków, 70 ulic) i najpiękniejsza starówka w Europie Środkowo-Wschodniej ze względu na swą unikatową wartość kulturową dla ludzkości w 1994 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jako przykład kształtowania się miasta.

Więcej o biegu na:

http://www.vilniausmaratonas.lt/pl/

Jak również na Facebooku: KLIKNIJ

Powrót