Marcin Błaziński nowym Mistrzem Polski w Półmaratonie!

obrazek_news

Podczas 23. Półmaratonu Philipsa, który wczoraj odbył się w Pile rozegrano Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Półmaratonie. Zwyciężył w nich Maciej Błaziński z Opola.

Zawodnik WKB Meta Lubliniec uzyskał czas 1:05:04. Kolejni na mecie pojawili się reprezentanci LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża: Paweł Ochal (01:06:22) oraz Emil Dobrowolski (1:07:02).

Zwycięstwo w całej imprezie przypadło w udziale reprezentantowi Kenii – Joshua Maingi Munywoki, który niezagrożony pokonał ostatnią prostą i na mecie odczytał czas 01:03:05. Drugi był jego rodak, Martin Mukule (1:04:09), a trzeci nowo koronowany Mistrz Polski, Błaziński.

W gronie pań tym razem zabrakło przedstawicielek Afryki. Zwyciężyła Olga Ochal (1:14:18) przed Ukrainką Swietłaną Stanko (1:15:59) i Izabelą Trzaskalską (1:18:11).

Tegoroczne zawody z pewnością były kolejnym wielkim sukcesem organizacyjnym, okazały się także doskonałą promocją dla miasta w roku 500-lecia. To wielkie sportowe święto przyciągnęło do Piły rekordową liczbę zawodników. Bieg główny ukończyło 2431 zawodników.

A jakie są Wasze wrażenia po wczorajszym biegu?