Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów 2012

obrazek_news

W miniony weekend w Białymstoku odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów. Walka była bardzo zacięta, a wielu młodych polskich zawodników potwierdziło dobrą dyspozycję i prawdziwą sportową klasę. Wydarzeniem zawodów było niewątpliwie ustanowienie rekordu kraju w pchnięciu kulą w kategorii wiekowej do lat 19 przez Krzysztofa Brzozowskiego. Jego wynik to 21,14 m.

Medaliści 66. MPJ:

Mężczyźni

100 m
1. Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) 10,51
2. Kamil Bijowski (KS Podlasie Białystok) 10,64
3. Przemysław Słowikowski (MMKS Gdańsk) 10,66

200 m
1. Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) 20,99
2. Przemysław Słowikowski (MMKS Gdańsk) 21,67
3. Rafał Smoleń (MKS SMS Victoria Racibórz) 21,71

400 m
1. Patryk Dobek (SKLA Sopot) 46,25
2. Rafał Smoleń (MKS SMS Victoria Racibórz) 46,81
3. Piotr Kuśnierz (MKS MOS Wrocław) 47,35

800 m
1. Artur Kuciapski (RKS Łódź) 1.50,24
2. Łukasz Gurtkiewicz (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 1.50,86
3. Maciej Nitka (MULKS MOS Sieradz) 1.51,59

1500 m
1. Łukasz Gurtkiewicz (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 3.54,17
2. Miłosz Borowski (MKS Durasan Płońsk) 3.54,90
3. Mateusz Wyszomirski (OKS Start Otwock) 3.57,39

3000 m
1. Szymon Kulka (ULKS Lipinki) 8.12,16
2. Paweł Szostak (MKS Unia Hrubieszów) 8.16,79
3. Mateusz Wyszomirski (OKS Start Otwock) 8.20,82

5000 m
1. Szymon Kulka (ULKS Lipinki) 14.50,11
2. Bartłomiej Przedwojewski (MKS MOS Wrocław) 14.57,49
3. Andrzej Rogiewicz (LKS Zantyr Sztum) 14.58,02

110 m ppł (wiatr -1,0 m/s)
1. Filip Drozdowski (MKL Toruń) 13,75
2. Grzegorz Szade (AZS AWF Katowice) 14,01
3. Tomasz Kołodziejski (MKL 12 Jelenia Góra) 14,08

400 m ppł
1. Marcin Młynarczyk (MKS SMS Victoria Racibórz) 51,82
2. Patryk Adamczyk (UKS Kusy Warszawa) 52,46
3. Bartłomiej Czajkowski (UKS Kusy Warszawa) 52,71

3000 m z przeszkodami
1. Maciej Bielawiec (KS Podlasie Białystok) 9.06,75
2. Bartłomiej Przedwojewski (MKS MOS Wrocław) 9.10,46
3. Dawid Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) 9.12,83

wzwyż
1. Maciej Kiendzierski (MKLA Łęczyca) 2,16
2. Tomasz Jaroszewicz (Podlasie Białystok) 2,03
3. Mariusz Baszczyński (UKS Orkan Środa Wlkp.) 2,03

tyczka
1. Karol Pawlik (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,00
2. Mateusz Jerzy (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 4,80
3. Damian Tomalik (ULKS Muflon Bielawa) 4,65

w dal
1. Damian Otto (BKS Bydgoszcz) 7,34
2. Szymon Rajtak (KS Agros Zamość) 7,24
3. Michał Kalinowski (GKS Olimpia Grudziądz) 7,09

trójskok
1. Mateusz Magiera (TL ROW Rybnik) 15,34
2. Sławomir Glapiński (MULKS MOS Sieradz) 15,24
3. Radosław Kobylarz (BKS Bydgoszcz) 14,90

kula (6 kg)
1. Krzysztof Brzozowski (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 21,14 RPJ
2. Andrzej Regin (PKS Gwardia Szczytno) 18,68
3. Mikołaj Orcholski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 18,24

dysk
1. Wojciech Praczyk (ULKS Uczniak Szprotawa) 64,22
2. Damian Kamiński (MKS Pułtusk) 58,30
3. Paweł Pasiński (MLKS Nadwiślanin Chełmno) 57,24

młot (6 kg)
1. Sebastian Dobkowski (Podlasie Białystok) 68,82
2. Sebastian Nowicki (RKS Skra Warszawa) 66,13
3. Arkadiusz Rogowski (AZS AWF Warszawa) 66,04

oszczep
1. Kacper Oleszczuk (KS Polonia Pasłęk) 71,42
2. Piotr Antosik (UKS Korabka Łowicz) 69,77
3. Marcin Kotuk (KS Podlasie Białystok) 68,10

chód 10 000 m
1. Łukasz Kostka (GTS Bojszowy) 44.14,34
2. Wiktor Szabo (MKS Polonia Warszawa) 46.16,40
3. Tomasz Dmowski (WLKS Iganie Nowe) 48.17,83

4×100 m
1. KS AZS UWM Olsztyn 40,76
2. MMKS Gdańsk 41,79
3. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 42,07

4×400 m
1. UKS Kusy Warszawa 3.15,74
2. MKS MOS Wrocław 3.16,52
3. SKLA Sopot 3.16,90

Kobiety

100 m
1. Angelika Stępień (TL Pogoń Ruda Śląska) 11,73
2. Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok) 11,97
3. Monika Wiekiera (MKS Durasan Płońsk) 12,07

200 m
1. Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) 23,73
2. Angelika Stępień (TL Pogoń Ruda Śląska) 23,78
3. Natalia Podlaszczak (MKL Szczecin) 24,38

400 m
1. Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) 52,82
2. Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok) 54,67
3. Małgorzata Curyło (MKL Toruń) 55,85

800 m
1. Syntia Ellward (AZS AWFiS Gdańsk) 2.18,27
2. Martyna Puschhaus (TL Pogoń Ruda Śląska) 2.19,49
3. Patrycja Bujnicka (MLKS Ostróda) 2.20,10

1500 m
1. Angelika Stefańska (OŚ AZS Poznań) 4.37,84
2. Martyna Puschhaus (TL Pogoń Ruda Śląska) 4.41,32
3. Marta Jusińska (AKL Ursynów Warszawa) 4.43,76

3000 m
1. Angelika Stefańska (OŚ AZS Poznań) 10.02,03
2. Emilia Kondeja (UKS Victoria Józefów) 10.06,95
3. Anna Wójcik (KKS Victoria Stalowa Wola) 10.07,18

5000 m
1. Anna Wójcik (KKS Victoria Stalowa Wola) 17.43,01
2. Klaudia Pędziwiater (MKS MOS Wrocław) 17.45,57
3. Samanta Paraniak (MKS Piast Lwówek Śląski) 17.54,48

100 m ppł (wiatr 0,9 m/s)
1. Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz) 13,81
2. Martyna Mąkosa (RLTL ZTE Radom) 14,57
3. Martyna Kuźnicka (AZS AWFiS Gdańsk) 14,71

400 m ppł
1. Agnieszka Karczmarczyk (MMKS Gdańsk) 59,22
2. Paulina Mamrot (BKL Bełchatów) 60,48
3. Martyna Polkowska (KS Polonia Pasłęk) 62,11

2000 m z przeszkodami
1. Joanna Terefenko (LKS Jantar Ustka) 6.54,47
2. Samanta Paraniak (MKS Piast Lwówek Śląski) 6.54,75
3. Małgorzata Kołacka (SL Olimpia Poznań) 7.00,94

wzwyż
1. Aneta Rydz (RLTL ZTE Radom) 1,72
2. Małgorzata Abramiuk (LKS Olimpic Szczecin) 1,72
3. Izabela Wilkos (GKS Olimpia Grudziądz) 1,70

tyczka
1. Ewa Gałwa (AZS AWF Warszawa) 3,50
2. Anastazja Kaliniczenko (OSOT Szczecin) 3,40
3. Patrycja Nycz (UKS Olimp Mazańcowice) 3,40

w dal
1. Karolina Markiewicz (KS Podlasie Białystok) 5,92
2. Ewa Korniluk (KS Podlasie Białystok) 5,87
3. Karolina Czajkowska (UKS Kusy Warszawa) 5,72

trójskok
1. Magdalena Doroszczuk (AZS UMCS Lublin) 12,39
2. Agnieszka Wysocka (BKS Bydgoszcz) 12,35
3. Agnieszka Sobieska (MKS Juvenia Puszczykowo) 12,13

kula
1. Angelika Kalinowska (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 13,94
2. Katarzyna Kozera (LKS Górnik Wałbrzych) 12,80
3. Aleksandra Bok (WMLKS Nadodrze Powodowo) 12,69

dysk
1. Karolina Makul (WKS Śląsk Wrocław) 47,48
2. Lidia Augustyniak (LKS Maraton Turek) 44,35
3. Katarzyna Moś (WKS Śląsk Wrocław) 43,29

młot
1. Malwina Kopron (KS Wisła Puławy) 64,88
2. Sandra Malinowska (LLKS Pomorze Stargard) 62,02
3. Maja Nyks (MUKS Park Zduńska Wola) 51,90

oszczep
1. Malwina Kopron (KS Wisła Puławy) 51,66
2. Karolina Bołdysz (KS Polonia Pasłęk) 50,43
3. Patrycja Chyła (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) 44,99

chód 10 000 m
1. Marlena Chojecka (WLKS Iganie Nowe) 51.51,20
2. Joanna Bemowska (PLKS Gwda Piła) 52.10,98
3. Natalia Wlazło (CWKS Resovia Rzeszów) 53.08,06

4×100 m
1. UKS 19 Bojary Białystok 46,81
2. TL Pogoń Ruda Śląska 47,03
3. KS Podlasie Białystok 47,25

4×400 m
1. AZS AWF Kraków 3.54,35
2. AZS UMCS Lublin 3.56,03
3. TS AKS Chorzów 3.56,11

za: sportowefakty.pl
foto: http://taekwondo.lomza.pl/wp-content/uploads/2007/05/lekkoatletyka.jpg