Mikołajów nadchodzi czas!

obrazek_news

Nadchodzi grudzień, a wraz z nim czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Czas, w którym w sklepach, na ulicach, a nawet na biegowych trasach pojawiają się… Święci Mikołajowie!

W Toruniu już po raz dziewiąty odbędzie się impreza, w której każdy będzie mógł poczuć się jak ulubiony przez dzieci Święty. Oprócz walki na trasie będzie bowiem możliwość sprawienia, że ten czas będzie dla dzieci z Domu Dziecka Nr 2 w Toruniu, a także Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Wielofunkcyjnej w Bąkowie czasem pięknym i może – mimo ich trudnego dzieciństwa – radośniejszym. 

Ci, którzy kolejny raz startują w tej imprezie biegowej wiedzą, że dzieci z domów dziecka bardzo aktywnie biorą w niej udział. W tym roku będą  dopingowały biegaczy na starcie, a także witały na mecie, by założyć medale – dzwonki  na szyi zwycięzców (czyli każdego Mikołaja, który ukończy bieg). Jednocześnie byłoby fajnie, gdyby każdy w miarę swoich możliwości oczywiście, wspomógł wyżej wymienione placówki drobnymi upominkami. Obecnie dzieci marzą o: drewnianych, dużych klockach, szmacianych lalkach i wózkach dla nich, bajkach na DVD, grach komputerowych i planszowych – edukacyjnych. Mali chłopcy ucieszyliby się bardzo z samochodów Wadera. Młodzież z kolei chciałaby znaleźć pod choinką deskorolki, łyżworolki, łyżwy, MP 3, kosmetyki, modne t-shirty i leginsy, plecaki do szkoły. Potrzebny jest także sprzęt AGD (czajniki bezprzewodowe, tostery, frytkownice, garnki itp.), bowiem w placówce w Bąkowie każda grupa ma swoją kuchnię.  Brakuje też pieniędzy na odzież. Dzieci potrzebują czapek z szalikami (komplety),  odzieży dziecięcej (rozm. 146- 164) w tym skarpet, bielizny, papci dziecięcych ( rozm. 26-31 i 36- 40). Ponadto jeśli macie  w dobrym stanie rowerki dziecięce po własnych pociechach to na pewno sprawią one radość maluchom z Bąkowa. Mile widziane są też śpiwory, karimaty, łyżwy, sanki. Przydadzą się też używane buty narciarskie (rozm 42-44), zestawy do tenisa stołowego i badmintona. Nie trzeba też wspominać, że dzieci lubią słodycze…

Przypominamy, że bieg odbędzie się w pierwszą niedzielę grudnia. Start nastąpi z Rynku Staromiejskiego w Toruniu o godz. 11:00, meta usytuowana zostanie na stadionie MOSIR (ul. Bema).

Zgłoszenia można wciąż dokonywać poprzez formularz na stronie organizatora, w przeddzień i w dniu imprezy będzie taka możliwość również w biurze zawodów. Opłata startowa wynosi 95 złotych (do 30.11). Po tym terminie wzrośnie do 120 zł.

W skład pakietu startowego wchodzić będą:

 • Czapeczka św. Mikołaja
 • Szalik
 • Pamiątkowa koszulka typu T-Shirt
 • Torba do szatni
 • Numer startowy
 • Agrafki
 • Unikatowy medal w kształcie dzwonka
 • Vitarade® Carboloader Gel
 • Vitarade® Energy Gel
 • Vitarade® Recovery Gel
 • Stick Vitarade®
 • Próbówki produktów Vitarade®
 • Na mecie grochówka, napój lub piwo, kawa, herbata, drożdżówka, wiejski chleb ze smalcem

  Zapraszamy do biegania i pomagania!

Maraton Świętych Mikołajów 2010 – wyniki:

Mężczyźni:

1. BRZEZIŃSKI BŁAŻEJ (MUKS-BYDGOSZCZ) 01:13:06
2. TADEUSZ ZBLEWSKI (TALEX BORZYTUCHOM) 01:13:45
3. SERGII VASHURIN (UKR) 01:14:04

Kobiety:

1. NATALIYA LEHONKOVA (UKR) 01:27:01
2. ANNA ARSENIUK (TOREC TORUŃ) 01:30:59
3. ANDŻELIKA DZIĘGIEL (KM UMK AZS UMK TORUŃ) 01:32:07

4RUNOWCY:

287. SŁAWOMIR ORZEŁEK 01:46:35
388. JERZY IWANICKI  01:50:06

Powrót