MISTRZOSTWA POLSKI PZLA W BIEGU ULICZNYM NA 5KM

obrazek_news

MISTRZOSTWA POLSKI PZLA W BIEGU ULICZNYM NA 5KM PONOWNIE NA URSYNOWIE

14 czerwca na terenie warszawskiej dzielnicy Ursynów odbędzie się już ósma edycja biegu ulicznego na dystansie 5 kilometrów. W ramach Biegu Ursynowa po raz drugi z rzędu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski pod  patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Bieg Ursynowa – ruch po zdrowie to od lat najszybsza „piątka” w Polsce. Impreza słynie z płaskiej i szybkiej trasy, idealnej do bicia życiówek.

Na starcie co roku pojawia się czołówka krajowych biegaczy długodystansowych. Udział w tegorocznej imprezie potwierdził już m.in. Yared Shegumo, zwycięzca maratonów w Warszawie i Łodzi.

TRASA:

Liczymy na ustanowienie nowych rekordów trasy, które od 2012 roku należą do Henryka Szosta i Dominiki Nowakowskiej, reprezentantów Polski – mówi Leszek Gaca, dyrektor imprezy. – Do udziału w  biegu zachęcamy jednak wszystkich, którzy czują się na siłach pokonać biegiem pięciokilometrową trasę. Każdy uczestnik imprezy otrzyma w pakiecie technologiczną koszulkę biegową z unikalnym nadrukiem, a także pamiątkowy medal na mecie – dodaje.

Organizatorem zawodów jest Urząd Dzielnicy Ursynów, w zawodach obowiązuje limit 2500 uczestników.

4 RUN będzie na trasie biegu więc spodziewajcie się relacji z tego sobotniego, sportowego święta.

Powrót