Mistrzostwa Polski w Maratonie: PZLA wybrał Łódź i Warszawę

obrazek_news

Przyszłoroczne mistrzostwa Polski w biegu maratońskim odbędą się w Warszawie oraz w Łodzi zdecydował Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W stolicy o medale 85. Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie najlepsi polscy długodystansowcy powalczą 26 kwietnia 2015 podczas 3. Orlen Warsaw Marathonu. Warszawskie zawody trzeci raz z rzędu będą miały rangę krajowego czempionatu. Biegacze chwalą stołeczną trasę ponieważ daje ona możliwość uzyskiwania dobrych wyników. Warto przypomnieć, że podczas tegorocznego biegu ustanowiono rekord Polski: 2:06:55.

Tydzień przed mężczyznami, 19 kwietnia 2015, na ulicach Łodzi podczas Łódź Maraton Dbam o Zdrowie (IAAF Bronze Label Road Race) o medale krajowego czempionatu w biegu maratońskim powalczą kobiety.

35. edycja mistrzostw Polski kobiet w maratonie będzie jednocześnie pierwszą organizowaną w mieście włókniarzy. Łódzka trasa, podobnie jak warszawska, uważana jest przez biegaczy za szybką, a meta biegu zlokalizowana jest w nietypowej scenerii – na terenie hali sportowo-widowiskowej Atlas Arena.

Powrót