Mistrzostwa Świata w… małpim biegu

obrazek_news

W poszukiwaniu informacji o świecie biegowym, warto czasami oddalić się od naszego kontynentu. Azjatycka kultura mocno różni się od naszej. Dla nas Europejczyków bywa naprawdę dziwna. Niech zatem nie dziwi Was fakt, że w Japonii odbyły się pierwsze w świecie mistrzostwa w… małpim biegu.

Pierwsze w historii mistrzostwa w biegu na czworaka zostały przeprowadzone w Japonii, która jest ojczyzną tego pociesznego rodzaju sportu. Postanowiono odrzucić tysiącletnią ewolucję i wrócić na czas rozgrywek do tej pozycji ciała, jaką przyjmowali nasi przodkowie.

Miejscowym entuzjastom bardzo się spodobała idea, aby spróbować przemieszczać się jak małpy. Najpierw próbowali ruszać się powoli, a póżniej zaczeli biegać, jak prawdziwe zwierzęta.

W porównaniu do lekkoatletyki małpi bieg nie cieszy się dużą popularnością. Zawody odbyły się na stadionie olimpijskim w Tokio. Niestety nowy rodzaj sportu obserwowało tylko stu widzów. Zwycięzcą mistrzostw w małpim biegu został Kenichi Ino, który przebiegł sto metrów w ciągu 16 sekund, jak Wam widzi się taki wynik? 

Jest on porównywalny do tych, które osiągają uczniowie w tradycyjnych, szkolnych biegach. Jednak triumfator jest pewny, że jego rezultat w następnych mistrzostwach będzie lepszy i marzy o przedstawieniu swojej dyscypliny sportowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku, które będą się odbywać właśnie w Tokio. Możliwe? Nieco przerażające?

 

Daria Kozłowska, redaktor 4 RUN

Powrót