Pobiegnij po raz szósty w rytm muzyki!

Pora na zaplanowanie wiosennych startów. Warto w nich uwzględnić bezprecedensowe wydarzenie, jakie szykuje Klub Biegowy 4Run Team – IV Ćwierćmaraton Muzyczny, który odbędzie się 1 maja bieżącego roku w Pile.

Czy można połączyć sport ze sztuką? Obie dziedziny z powodzeniem współpracują w tańcu, gimnastyce artystycznej czy łyżwiarstwie figurowym. Dlaczego więc nie spróbować pójść o krok dalej?

„Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć coś niezwykłego. Na wielu biegowych imprezach zespoły grają dla zawodników zmagających się z trudami trasy, ale stanowią jedynie tło. Chciałbym, aby tego dnia głównymi bohaterami byli zarówno biegacze, jak i artyści. Spodziewam się, że bieg w rytm muzyki doda sił każdemu i przyczyni się do osiągnięcia fantastycznych rezultatów” – mówi Marek Jaroszewski, pomysłodawca wydarzenia i wicemistrz Polski w maratonie.

Organizatorem biegu jest 4RUN Team – prężnie działający klub sportowy, który włącza w swe szeregi coraz liczniejszą grupę amatorów biegania. Planowane zawody mają się stać wizytówką klubu i zachęcić nowe osoby do rozpoczęcia regularnych treningów. Dodatkową motywacją dla uczestników będą wyjątkowe medale i nietypowy pakiet startowy.

Dla Marka Jaroszewskiego to kolejna przygoda z organizacyjną stroną imprez sportowych. Z jego inicjatywy od kilku lat odbywa się w Pile Bieg Mikołajkowy, gromadzący na starcie wszystkie pokolenia mieszkańców, zakochanych w ruchu na świeżym powietrzu.

„Kilka lat temu wygrałem maraton w Houston i wiem, jakie znaczenie w trakcie pokonywania dystansu ma dodatkowe wsparcie. Dlatego jestem pewien, że w zawodach, które organizujemy muzyka i dobra zabawa z pewnością będą sprzymierzeńcami uczestników”– twierdzi Jaroszewski. Startujący z radością przebiegną każdy kilometr, wsłuchując się przy okazji w najróżniejsze gatunki muzyczne i poznając grające je pełne pasji zespoły. Co równie istotne, po biegu zostanie zorganizowany koncert z udziałem wykonawców biorących udział w imprezie.

Biegaczu, zapamiętaj: 1-go maja wszystkie drogi prowadzą do Piły!