Myśliwi na start!

obrazek_news

Bory Tucholskie to piękna kraina zachwycająca miłośników dzikiej przyrody, a o tej porze roku oferująca niezapomniane widoki.

To właśnie tu już jutro odbędzie się IV Bieg św. Huberta. Jako że wspomniany święty jest szczególnym patronem myśliwych, rozegrane zostaną też Mistrzostwa tej właśnie grupy zawodowej.

Trasa tego piętnastokilometrowego biegu wiedzie w większości leśnymi duktami, największa jednak trudność rozpoczyna się w momencie wbiegnięcia na asfalt (ok. 10 kilometra) wtedy to mamy prawie 3 kilometrów długiego podbiegu, na końcu którego ci, którzy mają jeszcze siły, ujrzą panoramę Tucholi i majaczącą w oddali halę, w której znajduje się meta biegu.

Sprawna organizacja i wiele nagród dla uczestników sprawiają, że chętnych do udziału w zawodach jest bardzo wielu. Rok temu bieg główny ukończyło 360 osób, w tym roku wyczerpany został już limit zapisów – 500 osób. Ci, którzy jutro stawią się w Tucholi z pewnością nie pożałują, tym bardziej, że pogoda powinna być bardziej łaskawa niż rok temu, kiedy to w samo południe temperatura odczuwalna była bliska zeru.