Organizowany przez biegaczy dla biegaczy. 10 kilometrowa trasa z finiszem w zamku i dekoracją w średniowiecznych murach. Czyli Bieg Rycerski w Świeciu. Zobacz dlaczego warto się na nim pojawić.

Najlepszy bieg na Świecie? 🙂 Bieg Rycerski 2017

W majowy weekend byliśmy na Biegu Rycerskim w Świeciu. Chcieliśmy zobaczyć z bliska jak wyglądają zawody, które zbierają dobre recenzje. I to od samych biegających. Co można napisać? Chce się biegać! Inicjatywa jest nieco inna niż wszystkie.

To dosyć kameralny (około 700 miejsc) bieg, organizowany przez biegaczy dla biegaczy. A taka organizacja na ogół sprawdza się doskonale, co pokazywaliśmy m. in. na Muzycznej Ćwiartce Czynnik ludzki, który „czuje” bieganie, pozwala stworzyć zawody z klimatem.

A Klimatu Biegowi Rycerskiemu nie sposób odmówić, sceneria Krzyżackiego Zamku z 1335 roku, dekoracja w jego ruinach, prawdziwe walki rycerskie rycerzy z Grunwaldu, którzy swoją obecnością ubarwili start.

W takich warunkach chce się gonić do przodu, a że trasa ma atest PZLA, to można powalczyć o życiówkę. A jeśli wygrasz to poczujesz jak to jest być pasowanym na rycerza… 🙂

Jak dla nas impreza wpisuję się na mapę najciekawszych 10-tek w Polsce. Jeśli chcecie pojawić się na starcie w przyszłym roku, to już planujcie sobie majowy weekend (w okolicach 12 maja 2018).

Bieg Rycerski Świecie 2017: zdjęcia/galeria

Bieg Rycerski Świecie 2017: wyniki

Kompletne wyniki znajdziecie na stronie organizatora lub do pobrania tutaj: bieg rycerski świecie 2017 wyniki. Filmy ze startu znajdziecie na naszym Facebooku: tutaj