Przemęczenie to jedna z głównych przyczyn braku motywacji do dalszych treningów. Idziesz na siłownię z pełnią energii, jednak w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych, Twój entuzjazm powoli słabnie. Z czasem Twoje treningi są coraz krótsze, ćwiczenia wykonujesz coraz mniej dokładnie, podnosisz coraz mniejsze ciężary, a każda wizyta na siłowni kończy się bólem mięśni oraz spadkiem nastroju. Dodatkowo nie widzisz żadnych rezultatów i całkowicie zapominasz o tym, jak wielką radość przynosił Ci kiedyś sport. Chcesz rozwiązać ten problem? Być może czas pomyśleć o suplementacji solcoserylu.

Solcoseryl – najlepszy sposób na regenerację po treningu

Solcoseryl to bezbiałkowy dializat z krwi cielęcej, którego stosowanie wpływa na lepszą wydolność i szybką regenerację organizmu, co w efekcie przekłada się na wzrost energii oraz lepsze wyniki sportowe. To właśnie z tego względu polecany jest on osobom aktywnym fizycznie – zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i amatorom.

W składzie solcoserylu znajdują się naturalne substancje o małej masie cząsteczkowej oraz substancje nieorganiczne. Wśród nich: glikolipidy, będące ważnym składnikiem błon komórkowych, elektrolity, nukleozydy, nukleotydy, oligopeptydy oraz wiele niezbędnych pierwiastków śladowych.

Dlaczego solcoseryl jest idealny dla sportowców?

W wielu dyscyplinach sportowych liczy się przede wszystkim wytrzymałość. Działanie solcoresylu opiera się na zwiększeniu ilości tlenu, który jest dostarczany do mięśni – to pozwala zmniejszyć stan hipoksji, która może doprowadzić do niedotlenienia organizmu. Kiedy podczas wzmożonego wysiłku mięśnie mają dobry dostęp do tlenu, wykonywany trening jest o wiele bardziej efektywny. To właśnie z tego względu solcoseryl poleca się osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe, takie jak MMA, pływanie, bieganie czy CrossFit.

To jednak nie wszystko. W trakcie intensywnych treningów organizm traci wiele składników odżywczych. Nadmierny wysiłek obciąża również centralny układ nerwowy, co przekłada się na pracę podwzgórza, przysadki mózgowej oraz na funkcjonowanie układu hormonalnego. Solcoseryl posiada jednak właściwości neuromodulacyjne i neurotroficzne – pomaga w regeneracji uszkodzonych tkanek oraz w utrzymaniu homeostazy ośrodkowego układu nerwowego. Lista korzyści wynikających ze stosowania solcoserylu jest naprawdę długa – solcoseryl wpływa na poprawne funkcjonowanie kory nadnerczy, nerek oraz tarczycy, reguluje gospodarkę wodną w organizmie oraz chroni przed niedotlenieniem mózgu. Z tego względu nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale również wpływa na poprawę pamięci i koncentracji.

Działanie solcoserylu jest zbliżone do działania insuliny. Otóż środek ten wspiera transportowanie glukozy oraz elementów odżywczych do komórek, polepsza krążenie krwi, jak również zapobiega gromadzeniu się mleczanu, przyspieszając jego rozkład. Solcoseryl ułatwia także przyswajanie wielu substancji odżywczych. Poprawia on transport tlenu do komórek, co zdecydowanie wpływa na lepszą regenerację organizmu.

Inne zastosowania solcoserylu

Choć solcoseryl to preparat, który poleca się szczególnie osobom trenującym, znalazł on zastosowanie nie tylko w sporcie. Ze względu na swoje właściwości przyspieszające regenerację tkanek, środek ten jest stosowany w przypadku poparzeń, odmrożeń oraz odleżyn. Jest także preparatem polecanym po różnego rodzaju zabiegach, przeszczepach oraz operacjach plastycznych. Używa się go również przy zapaleniach rogówki oka, chorobach tętnic oraz nadżerkach błon śluzowych. Osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi (Hashimoto, RSZ) czy z permanentnymi stanami zapalnymi, również powinny zainteresować się solcoserylem, który może być pomocny w ich leczeniu.

Metody suplementacji solcoserylu

W Polsce, wśród często spotykanych preparatów z solcoserylem znajdują się maści oraz żele do stosowania zewnętrznego. A jednak z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się solcoseryl podawany poprzez wlewy dożylne. Co sprawia, że taka suplementacja jest znacznie skuteczniejsza? Otóż środek podawany w postaci kroplówki przyswaja się w 100 % i działa już na poziomie komórkowym – to właśnie sprawia, że organizm regeneruje się błyskawicznie i niemal od razu odzyskuje energię.

Przy tego rodzaju kuracji często zaleca się ostrożność, gdy dawkowany jest solcoseryl dożylnie. Otóż jest on bogatym źródłem potasu, a na poziom tego pierwiastka we krwi szczególnie powinny zwracać uwagę osoby z hiperkaliemią, niewydolnością nerek czy zaburzeniami rytmu serca, które biorą leki mogące podwyższać stężenie potasu.

Do niedawna takie terapie były zarezerwowane tylko dla szpitali. Obecnie kuracje są również dostępne w specjalnych placówkach, takich jak kliniki witaminowe, a iniekcja solcoserylu odbywa się pod okiem wykwalifikowanej opieki medycznej. Składniki zawarte w kroplówkach są certyfikowane i starannie dobrane, a ich ilość jest dostosowana indywidualnie do potrzeb pacjenta, na podstawie badań lekarskich.