NAJWESELSZY BIEG W POLSCE: BIEG DOOKOŁA ZOO

obrazek_news

NAJWESELSZY BIEG W POLSCE: BIEG DOOKOŁA ZOO

Bieg Dookoła ZOO to doskonała okazja do spędzenia sobotniego przedpołudnia w rodzinnej atmosferze. Gośćmi specjalnymi tegorocznej imprezy będą Sportacus z serialu „Leniuchowo” oraz Mistrz z serialu „Było sobie życie”. Impreza odbędzie się 26 kwietnia w Parku Praskim.

W zawodach weźmie udział około 1,5 tysiąca biegaczy. W programie zawodów przewidziany jest bieg główny na dystansie 10km oraz biegi dziecięce. Wszyscy uczestnicy otrzymają w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę biegową oraz medal na mecie. A 10 złotych z każdej opłaty startowej w biegu głównym zostanie przekazane  Fundacji Panda działającej przy Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie.

Bieg Dookoła ZOO cieszy się zainteresowaniem nie tylko biegaczy. To impreza, która łączy w sobie elementy sportowe z zabawą i edukacją dzieci. Podobnie, jak w poprzednich latach, organizatorzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych. Impreza odbędzie się 26 kwietnia w Parku Praskim w Warszawie.

W tym roku kolejny raz dzieci będą mogły się spotkać ze Sportacusem, superbohaterem bajki „Leniuchowo” z kanału dla dzieci Boomerang. Oprócz pozowania do zdjęć Sportacus przeprowadzi rozgrzewkę oraz i wystartuje biegi najmłodszych grup dziecięcych. Po biegu, w specjalnym namiocie będzie można odpocząć i obejrzeć odcinek „Leniuchowa”, zajadając się przy tym cukierkami sportowców (jabłkami). Na imprezie będzie się można także spotkać z  „Mistrzem” z serialu „Było sobie życie”. Będzie on zachęcał dzieci do udziału w grach edukacyjnych, w których do wygrania będą gry planszowe z serii „Było sobie życie” – mówi Dariusz Pawelec, dyrektor Biegu Dookoła ZOO.

Powrót