Najwięksi twardziele wśród biegaczy? Dodatkowo ratujący ludzkie życie? Wiecie kogo mamy na myśli?

obrazek_news

Ponad 320 strażaków z Polski oraz kilkunastu krajów świata w Toruniu na Rynku Staromiejskim rywalizowało o tytuły „Najtwardszego Strażaka”, i tutuł Mistrza Europy w jednych z najtrudniejszych zawodów na świecie.

Toruńska Starówka na kilka dni zamieniła się w ekstremalnie trudne tory, które ukończyli tylko najlepsi. To były zawody, na które czekało wielu strażaków z Polski i Świata. Mistrzostwa Strażaków FCC & TFA Husqvarna Poland 2014 to jedne z najtrudniejszych i najbardziej wyczerpujących zawodów na świecie.

Na uczestników przygotowano zgodnie z regulaminami kilka torów z zadaniami, które imitują prawdziwe czynności ratunkowe, jakie wykonują strażacy podczas służby. Ponadto, formuła FCC, czyli Firefighter Combat Challenge, wymaga od startujących pełnego umundurowania oraz używania specjalnego aparatu tlenowego podczas wykonywania konkurencji.

Po raz pierwszy w Polsce odbyły się Mistrzostwa Europy FCC. Zakwalifikowało się do nich 80 najlepszych uczestników z poprzednich dni. Po zaszczytny tytuł „Mistrza Europy” sięgnął Polak, Krzysztof Krawczyk z KM PSP Szczecin uzyskując czas 1 min 34 sek. Drugie miejsce zajął Domen Pavlic ze Słowenii z czasem gorszym o zaledwie 2 sekundy, a na trzecim miejscu uplasował się Laurinas Urbanavicius z Litwy z czasem 1 min 40 sek.

Prestiżowy tytuł „Najtwardszego Strażaka” uzyskał w tym roku Lukas Novak z Czech osiągając czas 6 min 47 sek. II miejsce zajął Marcin Zdziebło z KW PSP Katowice z czasem 6 min 57 sek. Na III stopniu podium stanął Rafał Bereza z KP PSP Krasnystaw z czasem 7 min 06 sek.

Wielkim zwycięzcą i strażakiem „Najtwardszym z Najtwardszych” okazał się wielokrotny laureat z ubiegłych lat, Marcin Zdziebło z KW PSP Katowice. Uzyskał on najlepszy łączny czas z formuł TFA oraz FCC. Przez kolejny rok dzierżyć będzie wyjątkowy hełm strażacki, symbolizujący wielką odwagę oraz siłę.