Największa sztafeta maratońska w Polsce: zapisy ruszyły

obrazek_news

W majowy weekend w Warszawie będziemy świadkami największej maratońskiej rywalizacji sztafetowej w Polsce. Kilkaset drużyn zmierzy się z dystansem 42,195 km w ramach XI Ekidenu.

Już po raz jedenasty organizatorzy Ekidenu zapraszają do udziału w sztafecie maratońskiej, wzorowanej na wywodzącej się z Japonii tradycji sztafetowych biegów długodystansowych. Pełny dystans biegu tradycyjnie zostanie podzielony na 6 odcinków: 7,195km-10km-10km-5km-5km-5km. Każdy z członków drużyny wybierze najdogodniejszy dla siebie odcinek, a wynik drużyny będzie sumą wysiłków całego zespołu. Po raz kolejny w ramach imprezy rozegrane zostaną Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sztafet Firmowych.

XI warszawski Ekiden odbędzie się 9-10 maja, na zupełnie nowej trasie – alejkami i ulicami wokół parku Agrykola. Zawodnicy będą mieli wyjątkową okazję ścigać się po uliczkach, którym patronują wybitni polscy biegacze: Józef Noji i Janusz Kusociński. Trasa przebiega też wzdłuż alei Tomasza Hopfera – dziennikarza sportowego i wielkiego popularyzatora amatorskiego biegania. Sztafety wystartują w trzech turach. Pierwsze 250 zespołów wyruszy w sobotę o godzinie 14:00, a kolejne dwie tury w niedzielę o godz.9:00 i 14:00. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący cztery i pół godziny.

Zapraszamy do zapisów od poniedziałku, 16 lutego, od godz. 15.00. Wszyscy chętni do startu w rywalizacji powinni pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. W biegu będzie mogło wziąć udział 750 zespołów.

Regulamin biegu, formularz zapisów i inne przydatne informacje znajdziecie na stronie biegu www.ekiden.pl

Powrót