Największy globalny bieg powróci do Polski

Wings for Life World Run powróci do polski 3 maja 2015 roku: Światowy bieg ujawnia nowe lokalizacje i rozpoczyna fazę rejestracji, ruszacie na trasę?

Nadchodzi pora na drugą edycję wydarzenia, które poruszyło i połączyło we współnym celu cały świat! Wings for Life World Run ponownie zagości w 35 lokalizacjach na sześciu kontynentach 3 maja 2015r.

Bieg wystartuje dokładnie w tym samym momencie – w Polsce będzie wówczas godzina 13:00. Uczestnicy Wings for Life World Run w naszym kraju, rozpoczną bieg w Poznaniu, by dalej przemierzać ulice Wielkopolski.

Pełna lista lokalizacji dostępna jest na stronie:www.wingsforlifeworldrun.com/locations. W Wings for Life World Run wystartować mogą zawodnicy na różnym poziomie zaawansowania, niezależnie od tego, czy trenują od lat, czy ich przygoda z bieganiem dopiero się zaczęła. Każdy jest mile widziany na starcie! Dziś rusza rejestracja!

Inauguracyjny bieg w 2014 roku odniósł spektakularny sukces, gromadząc ponad 35 tysięcy zawodników i zmieniając oblicze wyścigów biegowych. Prócz tego, że dziesiątki tysięcy osób, niezależnie od szerokości geograficznej, biegną dokładnie w tym samym czasie, Wings for Life World Run idzie o krok dalej.

Trzydzieści minut po starcie uczestników na trasę wyjeżdża Samochód Pościgowy. Początkowo porusza się za biegaczami z niewielką prędkością, jednak w miarę upływu czasu nabiera tempa, stając się ruchomą metą. Samochód Pościgowy wyposażony jest w elektroniczne czujniki, dzięki którym w momencie mijania zawodników rejestruje dane z ich cyfrowych czipów i wyznacza moment, kiedy uczestnik kończy bieg. Osoba, która zostanie wyprzedzona jako ostatnia zdobędzie tytuł światowego zwycięzcy..

Co sprawia, że ten bieg jest tak wyjątkowy? Zawodnicy statujący w różnych krajach, na rożnych kontynentach ścigają się ze sobą o tytuł mistrza. O tym, które miejsce udało im się zająć na świecie, przekonają się dopiero, kiedy wyprzedzi ich Samochód Pościgowy i rywalizacja dobiegnie końca. W 2014 roku, po pięciu godzinach na „globanej trasie” pozostało tylko 3 uczestników.

Ostateczna różnica pomiędzy światowym zwycięzcą Wings for Life World Run w Austrii, a uczestnikiem startującym po drugiej stronie kuli ziemskiej – w Peru, który zajął drugie miejsce, wyniosła zaledwie 90 metrów.

Mistrzowie zadecydowali już, gdzie pobiegną w 2015 roku. Ich wybory zostaną opublikowane na stronie Wings for Life World Run, a pikanterii zaplanowanemu na 3 maja biegowi doda fakt, że światowy zwycięzca Lemawork Ketema i Remigio Quispe, który zajął drugie miejsce, pobiegną ramię w ramię w Austrii… Co jest o tyle ciekawe że podczas tegorocznej edycji doszło między nimi do przepychanki na końcowych metrach.

BIEGNIEMY DLA TYCH, KTÓRZY NIE MOGĄ

Celem Wings for Life World Run jest wsparcie fundacji Wings for Life. Jest to organizacja typu non-profit, która finansuje badania nad urazami rdzenia kręgowego prowadzone na całym świecie. Sto procent opłat startowych z Wings for Life World Run oraz wszelkie fundusze od sponsorów zostają przekazane właśnie na ten cel.

„Pierwsza edycja Wings for Life World Run okazała się niesamowitym globalnym wydarzeniem sportowym. Mamy nadzieję, że w 2015 roku do udziału zgłosi się jeszcze więcej osób i tym samym zbierzemy jeszcze więcej pieniędzy na badania nad rdzeniem kręgowym”, powiedziała Anita Gerhardter, CEO fundacji Wings for Life. W 2014 roku udało się zebrać ponad trzy miliony euro.

Colin Jackson, który u szczytu kariery uznawany był za jednego z najlepszych na świecie biegaczy przez płotki, pełni funkcję międzynarodowego dyrektora sportowego biegu:

„Każdy z nas może doznać urazu rdzenia kręgowego. Wystarczy zaledwie potknięcie lub niefortunny upadek, aby całe życie uległo drastycznej zmianie. Niestety na badania w tym zakresie nie są przeznaczane wystarczające sumy. Chcemy współpracować z najlepszymi naukowcami, którzy zaangażują się w projekt i pomogą odmienić życie osób dotkniętych urazem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by zebrać, jak najwięcej funduszy”. – powiedział Colin.

Rejestracja do Wings for Life World Run rozpoczęła się! Zapisujecie się na: KLIKNIJ

Fakty i liczby dotyczące pierwszej edycji wings for life world run w 2014 roku:

Światowy zwycięzca: Lemawork Ketema (Etiopczyk, 78,58 km)

Światowa zwyciężczyni: Elise Selvikvag Molvik (Norweżka, 54,78 km)

Zebrana suma: 3 miliony euro

(opłaty startowe 50 110 zarejestrowanych biegaczy plus datki)

Łączna liczba przebiegniętych kilometrów: 530 928 – z takim wynikiem jeden biegacz okrążyłby świat ponad 13 razy

Liczba uczestników: 35 397

Liczba biegnących po 1 godzinie: 29 847

Liczba biegnących po 2 godzinach: 5 146

Liczba biegnących po 3 godzinach: 327

Liczba biegnących po 4 godzinach: 26

Liczba biegnących po 5 godzinach: 3

Liczba biegaczy, którzy zaliczyli dystans maratoński: 233

Średni dystans: 14,99 km