New Balance Fresh Foam Trail
Wszechstronna terenówka, która przypadnie do gustu zarówno biegaczom, którzy biegają w umiarkowanym terenie, jak i ultrasom na trudniejsze szlaki.

Zimą nawet bieganie po chodnikach i miejskich parkach może przypominać nieliche trailowe wyzwanie, ale ta pora roku ma swoją magię i urok, której doświadczać najlepiej na biegowym szlaku.

New Balance Fresh Foam Trail to propozycja nie tylko na zimowe bieganie, ale dla każdego, kto lubi wybiec poza udeptane ścieżk. Model NB 980 trail to wszechstronna terenówka, która przypadnie do gustu zarówno biegaczom, którzy biegają w umiarkowanym terenie, jak i ultrasom na trudniejsze szlaki.

W terenowym wydaniu modelu 980 podeszwa środkowa to pianka Fresh Foam odpowiednio ukształtowana za pomocą modelowania komputerowego, dzięki czemu amortyzacja skupiona jest w tych miejscach, gdzie jest najbardziej potrzebna. Specjalny kształt podeszwy wspomaga szybsze przetaczanie stopy oraz dynamiczne wybicie. Do tego niski 4mm spadek pięta-palce pozwala na naturalne ułożenie stopy.

Podeszwa zewnętrza posiada wypustki, które zapewniają dobrą przyczepność w terenie. Są one na tyle głębokie, żeby przyjemne łapać podłoże, ale jednocześnie można biegać w nich wygodnie po kamieniach, a asfaltowe przelotówki też nie stanowią problemu.

Cholewka w terenowych Fresh Foam składa się z przewiewnej siateczki wzmocnionej od zewnątrz w miejscach najbardziej narażonych na przecieranie dodatkową warstwą materiału. Język oraz okolice kostki i ścięgna Achillesa są miękko wykończone i przyjemnie otulają stopy. Dodatkowo, wnętrze cholewki wykończone jest bezszwowo, co ma zapobiegać obtarciom.

NB 980 Fresh Foam Trail to terenówki, które zapewniają bardzo dobrą ochronę stopy oraz amortyzację w bardzo przyzwoitej kategorii wagowej – jeden but w standardowym rozmiarze waży 290 gramów.

Dzięki temu model ten świetnie nadaje się do biegania długich dystansów w terenie – zarówno na treningi jak i zawody. Producent zapewnia, że ochrona jest wystarczająca nawet na dystans ultra, a waga oraz dynamika podeszwy pozwalają podkręcić tempo.

Powrót