Nike Zoom Structure: stabilizacja dopieszczana przez 20 lat

obrazek_news

18-sta odsłona modelu Nike, który tym razem łączy w sobie stabilizację i szybkość. Dopracowana przez lekkoatletów w tym Galena Ruppa – medalistę z Londynu.

W przypadku nowego Nike Air Zoom Structure mamy do czynienia już z 18 edycją. Ma dostarczać biegaczowi przede wszystkim prędkości i stabilizacji.

Przez ponad dwadzieścia ostatnich lat projektanci Nike sukcesywnie obalali mit, iż stabilizacja jest równoznaczna z mniejszą prędkością. W trakcie prac projektowych nad Zoom Structure położono nacisk, by model był zdecydowanie lżejszy, smuklejszy, a jednocześnie bardziej sprężysty od poprzednich edycji, przy zachowaniu jego znaku rozpoznawczego: stabilizacji. W efekcie Structure 18 to krok milowy względem wcześniejszych wersji – inżynierowie zmodernizowali go w każdym aspekcie.

Zespół Nike ściśle współpracował z wybitnymi lekkoatletami, jak Galen Rupp, srebrny medalista z Londynu na dystansie 10 000 m czy Mary Cain, mistrzyni świata juniorów na 3 000 m. Ich opinia była kluczowa podczas prac nad projektem Structure 18. Rupp, który tygodniowo pokonuje ponad 190 km stwierdził, że nowa wersja zapewnia mu bardziej stabilny krok i poczucie szybkości.

Zobacz jak przebiegały prace nad nowym modelem