Jedno z największych polskich miast, sobotnie popołudnie, końcówka maja… W centrum liczne zakazy wjazdu samochodów, nakazy skrętów i inne utrudnienia dla zmotoryzowanych. Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby się domyślić, jaki może być tego powód. Ale teraz coraz więcej osób wie, że jest to spowodowane organizacją maratonów i innych zawodów biegowych.

Jak zmienia się styl życia, czyli Polska biega

Pani Joanna za rok kończy 40-kę. Biegać zaczęła 6 lat temu po urodzeniu drugiego dziecka. Chciała szybko wrócić do formy i dawnej sylwetki. Niestety po 3 miesiącach biegania doznała kontuzji. Skręcona kostka nie dawała o sobie zapomnieć przez klika kolejnych miesięcy. Na szczęście pomogła rehabilitacja. Wtedy pani Joanna sama finansowała wizyty u fizjoterapeuty. Po powrocie do zdrowia i  treningów zapytała swojego agenta o ubezpieczenie dla sportowca amatora. Od tamtej pory na cały sezon biegowy kupuje dodatkową polisę i bez obaw dalej trenuje.

O bieganiu mówi się, że to najbardziej dostępny sport. Trenować można wszędzie, o dowolnej porze i bez kosztów. Wystarczą dobre buty i wygodne ubranie.

Triathlony podbijają serca Polaków

Coraz większą popularnością wśród sportowców–amatorów cieszą się także triathlony, czyli kombinacja pływania, kolarstwa i biegania.  Triathloniści, podobnie jak biegacze, mogą brać udział licznych imprezach sportowych organizowanych specjalnie dla nich od wiosny do jesieni.

Nie sposób dopatrywać się w tym sportowym trendzie jakichkolwiek negatywów. Ale w przypływie endorfin i emocji po kolejnym zaliczonym dystansie czy „życiówce” nie można zapominać o bezpieczeństwie i specjalnej ochronie dla sportowców. Każda aktywność fizyczna niesie ze sobą ryzyko urazu, a nawet uszczerbku na zdrowiu. W trosce o ochronę zdrowia i życia osób uprawiających sport w TU Europa dostępne jest ubezpieczenie NNW Sport dla aktywnych.

Co warto wiedzieć o NNW Sport przed  zakupem ubezpieczenia?

NNW Sport działa w Polsce i za granicą przez 365 dni w roku. Jeśli więc marzeniem biegacza jest wyjazd do europejskiej stolicy biegania, czyli maraton w Budapeszcie,  może wziąć w nim udział bez obaw o bezpieczeństwo. Również treningi poprzedzające imprezy sportowe objęte są ochroną, np. w przypadku doznania urazu czy przydarzy się wypadek.  W ramach polisy NNW można ubezpieczyć się  na czas urlopu (1-30 dni ochrony), całe wakacje (3 miesiące ochrony), sezon wiosenno-letni (6 miesięcy) lub cały rok..

Ubezpieczenie NNW Sport oprócz następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmuje odpowiedzialność cywilną, pokrycie kosztów rehabilitacji i pobytu w szpitalu. Poszczególne świadczenia są szczegółowo określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, z którymi należy  zapoznać się przed  zakupem polisy.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z zawodów

Na szczególną uwagę zasługują dodatkowe świadczenia przygotowane przez TU Europa w ramach ubezpieczenia dla sportowców. Są to ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprez sportowych, ubezpieczenie sprzętu sportowego, a także ubezpieczenie kosztów wypożyczenia sprzętu sportowego.  Często zapisy na bieg czy triathlon przyjmowane są w wielomiesięcznym wyprzedzeniem i wiążą się z koniecznością wniesienia opłaty za udział. Niestety na kilka miesięcy przed imprezą nie da się przewidzieć,  czy choroba, kontuzja bądź inne zdarzenie losowe nie pokrzyżuje startu w zawodach.  Dlatego podczas zapisów na imprezę sportową warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu,  bo w przypadku rezygnacji z udziału można liczyć na zwrot kosztów nawet do 1500 zł.

Dla sportowców amatorów i zawodowców

Ubezpieczenie NNW Sport to oferta dla każdej osoby uprawiającej sport, bez względu na to, czy jest to aktywność amatorska czy zawodowa. Nie ma znaczenia także rodzaj dyscypliny. Kontuzje mogą przytrafić się każdej osobie bez względu na zaawansowanie treningowe czy kondycję.. Zerwane więzadło, problemy z kolanem czy złamania mogą przytrafić się podczas każdego treningu, biegu ulicznego czy zawodów dla profesjonalistów.

Odszkodowanie z ubezpieczenia NNW Sport umożliwia podjęcie efektywnego leczenia i rekonwalescencji, a w efekcie szybszy powrót do pełnej sprawności po urazie. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą ofertą ubezpieczeniową dla aktywnych na http://tueuropa.pl/ubezpieczenie-nnw-sport.htm.