Dla wielu osób planowanie ślubu może być problemem nie do przejścia. W zasadzie wszystko jest na głowie państwa młodych, a szczegółów jest bardzo dużo. Kiedy patrzymy na ślub i wesele widzimy je jako całość. Jednak bez niektórych, na pierwszy rzut oka niezauważalnych detali nie byłoby to tak zgraną całością.

O wszystkim trzeba pamiętać, a osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z tematyką weselną często może w ogóle nie być świadoma ile rzeczy jest w jej gestii. Niektórzy zatrudniają do tego zadania inne osoby- specjalistów od organizowania ślubów. Z dzisiejszą wiedzą i doświadczeniem innych osób nie jest jednak konieczne by korzystać z usług innych, nawet jeżeli o organizacji jakiejkolwiek imprezy (o ślubie nie mówiąc) nie ma się pojęcia.

Warto zacząć od najprostszej rzeczy- zaproszenia. Tutaj już od początku na parę młodą czeka dobra wiadomość. Zaproszenia im prostsze, tym lepsze. Nie trzeba więc specjalnie się wysilać. Owszem, nie może być to zwykła biała kartka z napisanym odręcznie zaproszeniem, jednak warto pamiętać także o tym, że minimalistyczne rzeczy znacznie łatwiej się projektuje. Można więc nie tylko oszczędzić na tym czas, jak i pieniądze.

Drugą sprawą jest ozdobienie całej imprezy. Tutaj warto złapać pewną koncepcję, która będzie się przewijała przez cały czas. Dobrze by korespondowało to także z zaproszeniami. Wymyślenie własnej koncepcji jednak nie jest takie proste. Intuicyjnie można powiedzieć, że ślub powinien wyglądać… jak ślub. Jednak to nie załatwia całej sprawy. Trzeba wybrać kolorystykę i motywy przewodnie. Najlepiej obejrzeć parę innych ślubów- można to zrobić na ślubnych stronach w internecie- by mieć jakieś rozeznanie. Warto przejrzeć też strony internetowe, które zawierają poradniki, bo tam również można znaleźć pewne sugestie.

Oprawa muzyczna jest także bardzo ważnym elementem. Co do samego wesela, dobrze jest już od początku zdecydować czy będzie grał zespół, czy może lepszym pomysłem będzie wynajęcie dj’a. Jeżeli szukasz godnych polecenia zespołów muzycznych lub dj kliknij . To drugie wyjście nie będzie w żadnym wypadku odbierane źle, a pozwoli na większą dowolność w repertuarze muzycznym, co przecież będzie tylko i wyłącznie plusem. Wydaje się też, że jest to bardziej przyjazne dla portfela rozwiązanie.

Z tematyką muzyki łączy się też sam charakter wesela. Można zrobić wesele, które będzie wystawnym przyjęciem, z balem trwającym do nocy, ale można też postawić na kameralny obiad wraz z lampką wina. I jedno i drugie jest wspaniałym pomysłem, jednak oczywiście musi być połączone z upodobaniami gości oraz pary młodej. Można też podzielić imprezę na dwie, niezależne od siebie części.

Na koniec najważniejsze- ubrania państwa młodych. Przede wszystkim panowie powinni poczytać kilka artykułów z blogów modowych. To wyrobi wyczucia na najczęstsze błędy w ubiorze. Źle dobrana i zapięta marynarka może zniszczyć całą koncepcję. Potem pozostaje tylko dopasowanie się strojami. Najnowsze trendy można poznać dzięki lekturze stron internetowych o ślubnej tematyce, których w internecie jest bardzo dużo.

 • czarek

  Czy na biegach już można organizować wesela ?

  • 4run_pl

   O to by było coś 🙂 Zabezpieczenie trasy jest, bufet jest, nieograniczona ilość miejsce jest, nagłośnienie jest, atmosfera też 🙂
   Tylko czekać aż pojawi się pierwszy bieg ślubny i na mecie obrączki 🙂