Obóz treningowy 4Run – zakończenie

obrazek_news

Za nami dwa ostatnie dni dwutygodniowego obozu treningowego 4Run

Sobota, podobnie jak tydzień temu, była dniem regeneracyjnego treningu – spokojnego rozbiegania w pierwszym zakresie. Nie każdy trening musi być mocny – czasami warto wyjść pobiegać tylko dla samej przyjemności biegania.

F I L M – 1 3.  D Z I E Ń  >>>

W niedzielę zaś udaliśmy się na stadion, w celu wykonania biegu z narastającą prędkością. BNP to jednostka treningowa bardzo istotna zarówno z punktu widzenia fizycznego, jak i psychicznego przygotowania do zawodów. Uczy nasze ciało i umysł przyśpieszać, nawet w momencie odczuwania zmęczenia. Wyrabia w nas także umiejętność prawidłowego rozłożenia sił podczas wyścigu. Polega na pokonywaniu określonych odcinków, przy czym każdy z nich musi być pokonany w tempie szybszym niż odcinek poprzedzający.

F I L M  1 4.  D Z I E Ń >>>

Tymi akcentami zakończyliśmy tegoroczny stacjonarny obóz treningowy. Odbyliśmy go w bardzo trudnych niekiedy warunkach, zważywszy na fakt, iż przez większość czasu panowały ogromne upały i nawet późna pora nie stanowiła wytchnienia. Dopisała również frekwencja – oprócz „żelaznej” ekipy, która przetrwała całe dwa tygodnie, dość licznie zjawiali się na nim także uczestnicy okazjonalni. Ogromne podziękowania dla Waldka Pytlarza za dokumentowanie codziennych treningów!

Powrót