Oficjalna prezentacja medali Igrzysk Olimpijskich w Londynie

obrazek_news

Na rok przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich na Trafalgar Square w Londynie odbyła się ceremonia prezentacji medali olimpijskich.

Zanim nastąpiło to doniosłe wydarzenie, głos zabrał przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Jacques Rogge, który zaprosił do udziału w zawodach narodowe federacje oraz sportowców.

Następnie księżniczka Anna –  uczestniczka olimpiady w Montrealu, a obecnie członkini MKOl dokonała długo oczekiwanej prezentacji medali. Zaprojektował je Brytyjczyk David Watkins. Mają być największe w historii igrzysk. Ich średnica to 8,5 cm, a waga – ok. 400 gramów. Jedna strona przedstawia grecką boginię zwycięstwa – Nike, a na odwrocie umieszczony zostanie obrazek zawierający symbole związane z Londynem.

Dużo wcześniej, bo już w zeszłym roku, poznaliśmy oficjalne maskotki Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Są to dwa jednookie stwory – Wenlock i Mandeville. Zwyciężyły one takie propozycje jak torebki z herbatą czy Big Ben z rękami i nogami.

Wenlock i Mandeville

Otwarcie igrzysk w Londynie nastąpi 27 lipca 2012 roku na Stadionie Olimpijskim. Zakończenie imprezy nastąpi 12 sierpnia, również na tym obiekcie.

źródła: www.sportowefakty.pl,http://www.ontheroad.com.pl, http://bi.gazeta.pl/, http://i.eurosport.pl/

Powrót