Ogólnopolski Test Coopera – sprawdź swoją formę!

obrazek_news

Maj będzie stał pod znakiem 12-minutowych sprawdzianów wytrzymałości – testów Coopera. Podstawowy termin testów to 18 maja.  Gdańsk i Rzeszów będą biegać 25 maja, a Wydminy i Toruń – wyjątkowo – 1 i 9 czerwca.

Bezpłatne Testy Coopera BiegamBoLubię odbędą się na wszystkich stadionach, gdzie odbywa się akcja. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy oraz pamiątkowy dyplom. Co trzeba zrobić, aby wziąć w nich udział? Wystarczy przyjść na co sobotnie zajęcia o 9:30.

Test jest stosunkowo prosty. Polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu w znanym terenie. Dwunastominutowa próba biegowa powinna odbywać się na miękkiej nawierzchni lub też na tartanie na stadionie lekkoatletycznym. Odległości powinny być wyraźnie i dokładnie zaznaczone co 100 m. Dość ważnym jest, aby uczestnicy próby biegli w miarę równomiernym tempem i kończyli test wyraźnie zmęczeni. W specjalnych tabelach zawarte są wyniki uwzględniające wiek i płeć testowanej osoby.

Informujemy, że również pilanie będą mogli w najbliższą sobotę sprawdzić swoją formę. Test Coopera odbędzie się na stadionie żużlowym na bydgoskiej. Organizatorzy zapraszają w godzinach od 9:30 do 16:00.

zdjęcia: MOSIR Piła, http://images.photo.bikestats.eu