(Około)Olimpijskie ciekawostki

(Około)Olimpijskie ciekawostki

obrazek_news

Ostatnie odliczanie przed Igrzyskami trwa!

A czy zastanawialiście się nad tym, że Igrzyska to nie tylko wyjątkowe zawody sportowe, ale również ogromne przedsięwzięcie logistyczne? Zobaczcie, jakie firmy będą odpowiadały za poszczególne odcinki i zadania.

Pokaz sztucznych ogni

Kimbolton, UK

Firma powstała w latach 60 w Cambridgeshire z inicjatywy kapelana tamtejszej szkoły – księdza Rona Lancastera. Zaczynał od małego laboratorium, a teraz, po pięćdziesięciu latach jest liderem na rynku. Firma obsługiwała już takie uroczystości jak Dzień Św. Patryka w Dublinie oraz Sun Moon Lake Festival w Tajwanie. Kontrakt w Londynie obejmuje zaprojektowanie, produkcję oraz instalację ładunków, które zostaną odpalone podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia zarówno podczas Igrzysk Olimpijskich, jak i Paraolimpijskich.

Kostiumy maskotek

Rainbow Productions, UK

Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym, maskotki Wenlock i Mandeville narodziły się z dwóch kropli stali, które spadły z ostatniej belki instalowanej na olimpijskim stadionie. W rzeczywistości wykonała je agencja Rainbow Productions. Jak informują władze firmy kontrakt obejmuje produkcję, magazynowanie i konserwację maskotek.

Dźwięk i wizja

Panasonic, Japonia

Japoński gigant rynku audio będzie odpowiedzialny za dostarczanie obrazu i dźwięku z ogromnych energooszczędnych ekranów LED do ekip transmitujących wydarzenia w Londynie do milionów odbiorców na całym świecie. Widzowie będą mogli obejrzeć na żywo w HD: ceremonię otwarcia, zamknięcia, rywalizację lekkoatletów, gimnastykę, pływanie i skoki do wody.

Pomiar czasu

Omega, Szwajcaria

Funkcja na każdych zawodach sportowych, a już zwłaszcza tej rangi, niezwykle istotna. Często ułamki sekund decydują o podziale medali, stąd tak ważne, aby pomiar był jak najbardziej dokładny. Z uwagi na jakość i bogate doświadczenia marki w tym zakresie, wszystko powinno być jak w szwajcarskim zegarku. Sędziów wspomagać będą najnowsze osiągnięcia technologiczne, między innymi kamery high-speed (fotografujące setki klatek na sekundę). Technika wkroczyła w świat sportu bardzo daleko – nawet tradycyjny pistolet startera jest teraz elektroniczny.

info: Monocle 6/2012

foto: http://www.panasonic.co.uk/get/params_W0_MThtml/8073841, http://galileoweb.org/chunb/files/2012/01/stop-watch.jpg, http://london2012wallpaper.com/wp-content/uploads/2012/07/london-olympic-games-2012-mascot-wenlock-mandeville.jpg, http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/11/05/article-0-07192A26000005DC-525_468x489.jpg

Powrót