Organizacja biegu, to nie lada wyzwanie. Wyznaczenie odpowiedniej trasy, zabezpieczenie biegu, kwestie techniczne, sponsorzy – wszystkie te elementy mają wpływ na końcowy sukces wydarzenia. To właśnie od nich zależy ile osób stawi się na starcie.

Wraz z rosnącą popularnością sportu i coraz większą ilością biegów organizowanych każdego dnia w Polsce, na znaczeniu zyskały również medale sportowe przygotowane na daną imprezę. Medale stały się bowiem nie tylko nagrodą za udział, ale także motywacją do startu. Biegacze coraz częściej nadają im również wartość kolekcjonerską i biorą udział w tych zmaganiach, w których medale sportowe są wyjątkowe. Dlatego właśnie organizatorzy, którzy chcą przyciągnąć na start jak największą ilość zawodników coraz częściej decydują się przygotować medale na zamówienie zamiast korzystać z gotowych rozwiązań.

Jednym z powodów, dla których medale z gotowych wzorów odchodzą do lamusa jest ich powtarzalność. Masowa produkcja i szeroka dostępność sprawia, że dany wzór medalu może powtarzać się nawet na kilkunastu mniejszych imprezach organizowanych w regionie. Nie jest on więc dobrą motywacją dla zawodników, którzy dany wzór mają już w swoich kolekcjach.

Nie dziwi więc fakt, że w czasach, w których o popularności danej imprezy decyduje nie tylko trasa, ale też szereg dodatkowych czynników, jak i aktywne działania reklamowe organizatorzy decydują się na medale sportowe przygotowywane na zamówienie.

Odpowiednio zaprojektowany medal może stać się wizytówką danych zawodów.

Możliwości, które stoją przed organizatorami są obecnie niemal nieograniczone. Techniki wykonywania medali pozwalają na odejście od klasycznych, jednokolorowych, okrągłych lub prostokątnych projektów na rzecz medali kolorowych, z wycięciami, o dowolnym kształcie i informacjach umieszczonych na obu stronach oraz szarfach.

Dzięki temu, organizatorzy zawodów mogą przygotować projekt, który nie tylko silnie zwiążę się z danym wydarzeniem lub cyklem imprez, ale stanie się ich wizytówką. Unikalny i zapadający w pamięć wzór medalu przez długi czas będzie kojarzony z zawodami, na których został zdobyty. Zwiększa też szansę na powrót zawodników na start zmagań podczas ich kolejnych edycji.

Jak znaleźć wykonawcę medali sportowych i na co zwrócić uwagę?

Organizatorzy zawodów, którzy zdecydowali się na przygotowanie medali na zamówienie stoją przed wyzwaniem dotyczącym znalezienia odpowiedniego producenta. Bardzo często temat medali w natłoku innych spraw organizacyjnych zostaje odłożony na ostatnią chwilę. Dlatego jednym z elementów, na który trzeba zwrócić uwagę jest czas realizacji. Wśród polskich producentów medali sportowych na tym polu wyróżnia się łódzka firma MCC Medale, która jest w stanie wykonać medale w około 2-3 tygodnie od momentu akceptacji projektu.

Jednak tempo realizacji, to nie wszystko. Organizatorzy, którzy chcieliby zaoferować uczestnikom swoich imprez unikalne medale wykonane na zamówienie mogą liczyć na wsparcie MCC Medale w kwestii projektowej. Firma na podstawie przesłanych wytycznych przygotowuje bowiem propozycje medali, które odpowiadają określonym wytycznym, a w przypadku braku pomysłów jest w stanie przygotować również własne, unikalne propozycje wzorów.

MCC Medale to producent medali z wieloletnim doświadczeniem. Tysiące zrealizowanych projektów na imprezy sportowe w Polsce oraz na świecie sprawiają, że medale sportowe wykonane przez firmę wyróżniają się najwyższą jakością, niepowtarzalnym wzorem i są z dumą noszone przez zawodników. Firma została doceniona także przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i w sezonie 2018 jest oficjalnym dostawcą medali PZLA. Więcej informacji o ofercie producenta znajduje się na stronie: www.mccmedale.pl