Orlen Maraton w Warszawie – Mistrzostwami Polski Mężczyzn

obrazek_news

To juz informacja oficjalna – 21 kwietnia 2013 r. odbędzie się pierwsza edycja ORLEN Warsaw Marathon, w ramach którego rozegrane zostaną 83. Mistrzostwa Polski mężczyzn. Dziś rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń.

Swój udział w biegu zapowiedzieli między innymi: najszybszy polski maratończyk, Henryk Szost, Ukrainiec Dmitry Baranovsky oraz Artur Kozłowski.

Zawsze lepiej biega mi się wiosną. W marcu pobiłem poprzedni rekord Polski, dlatego z niecierpliwością czekam na ORLEN Warsaw Marathon. Gorąco zachęcam amatorów do udziału w imprezie. Bieganie to fantastyczny sport, dostępny dla każdego – mówi Henryk Szost.

Organizatorzy informują, że pierwsze tysiąc osób na mecie odbierze nagrodę o wartości 100 zł do wykorzystania na paliwo w ramach oferty programu VITAY na stacjach ORLEN. Dodatkowo każdy zawodnik otrzyma profesjonalny pakiet startowy składający się ze sprzętu sportowego oraz specjalnych akcesoriów dla biegaczy.

Start i meta biegu zlokalizowane będą w okolicy Stadionu Narodowego. Główna część trasy ma zostać poprowadzona ulicami południowych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy, tworząc pętlę o długości 42 195 m. Trasa będzie atestowana przez PZLA.

Szczegóły i zapisy na: http://www.orlenmarathon.pl/