Osiągnąć szczyt – relacja z Friedrichshafen

obrazek_news

Biegać można wszędzie… Prawie wszędzie. Ci, którym znudziła się już atmosfera wielkomiejskich wyścigów, na których ilość uczestników liczona jest w tysiącach, coraz częściej uciekają na bezdroża i górskie szlaki. Te zaś, oprócz wrażeń związanych z ukształtowaniem terenu i zmienną niekiedy pogodą, oferują przepiękne widoki i możliwość bliskiego kontaktu z naturą.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wciąż rosnącej grupie potencjalnych klientów: biegaczy i osób aktywnie spędzających czas w górach, producenci  i dystrybutorzy marek związanych z branżą outdoorową dwoją się i troją, aby zaoferować produkty trwałe i funkcjonalne. Jak się okazało podczas odwiedzonych przez nas lipcowych targów The OutDoor Show w niemieckim Friedrichshafen, coraz większą rolę gra w tym światku także moda. Rzecz ma być nie tylko przydatna, ale również zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami obowiązującymi w branży. Dowodem na to mogą być liczne pokazy mody, połączone z elementami układów choreograficznych i tańca, odwracające nieco uwagę od właściwości technicznych tkanin, a kładące raczej nacisk na ich wygodę i krój.

Z pewnością jest to zjawisko szersze, obejmujące zasięgiem w zasadzie cały sportowy świat i będące swego rodzaju zjawiskiem społecznym: nawet gdy idę pobiegać, czy też wspinam się na szczyt podczas wakacji, swoim ubiorem manifestuję nie tylko osobowość, ale i status społeczny. Bezkształtne workowate stroje, nawet jeśli wygodne, to już przeszłość – w dzisiejszym outdoorowym świecie – każdy szczegół stroju ma znaczenie.

W branżę outdoorową coraz śmielej wkraczają też producenci obuwia i odzieży biegowej. Wybór butów trailowych może powoli przyprawiać o ból głowy, choć z drugiej strony dla pasjonatów biegania po górach jest to z pewnością pozytywne zjawisko, skutkujące tym, że każdy ma szansę zaspokoić swoje nawet najbardziej wyszukane wymagania.

Na każdym stoisku odwiedzających targi można było spotkać kompetentną obsługę, która wyjaśniała i wprowadzała w tajniki prezentowanych przedmiotów. Ekipa 4Run najwięcej czasu poświęciła na zapoznanie się z ofertą marek, stawiających nie tylko na outdoor, ale i bieganie w terenie, takich jak: Dynafit, Pearl Izumi czy Scott.

Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu w organizacji tak dużej imprezy targowej oraz szczerze usatysfakcjonowani ilością firm i osób zaangażowanych w tą branżę.

tekst: JD

zdjęcia: 4Run

Powrót