Ostatnie dni przed startem jubileuszowego Maratonu Wiedeńskiego

obrazek_news

W 2013 roku największe wydarzenie sportowe Austrii – Maraton Wiedeński – obchodzi swój jubileusz. Dla uczestników jest ono jednocześnie wydarzeniem sportowym oraz biegową wycieczką po tym niezywkle uroczym mieście.

Uczestnikom zostały ostatnie dni przygotowań.Trasa maratonu biegnie tradycyjnie obok najpiękniejszych atrakcji turystycznych Wiednia: od Vienna International Centre przez Dunaj do parku Prater, wzdłuż Kanału Dunajskiego do Ringstraße, od Opery Narodowej do Pałacu Schönbrunn, z powrotem na ulicę Ring i Prater oraz docelowo na historyczny plac Heldenplatz z metą.

W roku 2012 w biegu maratońskim, półmaratonie i maratonie sztafet oraz konkurencjach biegowych dla dzieci i młodzieży udział wzięło ponad 36.000 biegaczy 113 narodowości. Podczas 30. jubileuszu oczekuje się rekordowych 40.000 uczestników. Swój udział w maratonie potwierdziły 427 osoby z Polski – jest to dziewięciokrotnie więcej niż w roku 2006.

Zdobywca dwóch złotych medali olimpijskich oraz 27 rekordów świata,Haile Gebrselassie, po raz trzeci z kolei przyjedzie na Vienna City Marathon i przebiegnie dystans półmaratonu między kompleksem UNO City a placem Heldenplatz.

Bliższe informacje na stronie: www.vienna-marathon.com

Justyna Calus-Siemieniuk

COMPRESS Krakau

zdjęcie: COMPRESS Krakau