Ostatnie odliczanie przed przejęciem ognia olimpijskiego przez Polaków

obrazek_news

Na tydzień przed rozpoczęciem Igrzysk XXX Olimpiady – 20 i 21 lipca – polska reprezentacja  pobiegnie z ogniem olimpijskim w Londynie. Grupa 26 Polaków, m.in. Przemysław Babiarz, Mariusz Czerkawski, Jan Mela, Artur Partyka, Beata Pawlikowska, Alicja Wochowska, Michał Żebrowski, Marta Żmuda-Trzebiatowska, będzie ostatnią drużyną narodową, która poniesie pochodnię olimpijską i przekaże ogień gospodarzom Igrzysk – Brytyjczykom.

Ogień olimpijski podróżuje po Wielkiej Brytanii już od 18 maja, kiedy to księżna Anna i David Beckham dostarczyli go z Grecji do Kornwalii. W ciągu 10 tygodni podróży po Wielkiej Brytanii, pochodnia odwiedziła blisko tysiąc miejscowości i była niesiona przez prawie 8 tysięcy osób z całego świata. Polska reprezentacja jest ostatnią drużyną narodową, która poniesie ogień olimpijski i przekaże go Brytyjczykom na przedmieściach Londynu. W ostatnim tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie Igrzysk, to właśnie gospodarze będą celebrować zwyczaj niesienia pochodni po ulicach miasta goszczącego najważniejsze wydarzenie w sportowym świecie.

W skład polskiej reprezentacji weszli: Przemysław Babiarz, Mariusz Czerkawski, Jan Mela, Artur Partyka, Beata Pawlikowska, Alicja Wochowska, Michał Żebrowski, Marta Żmuda-Trzebiatowska oraz 18 osób z całej Polski, którzy w marcu tego roku wzięli udział w akcji olimpijskiej zorganizowanej przez sponsora sztafety – firmę Samsung na Facebooku.

info i foto: Samsung