Pamiętacie Tower Running? Ekstremalne wbieganie na szczyt najwyższych budynków świata?

obrazek_news

Pamiętacie Tower Running? Ekstremalne wbieganie na szczyt najwyższych budynków świata? Polak Piotr Łobodziński właśnie został mistrzem Europy!

Piotr Łobodziński, który w tym roku zwycięża na całym świecie (w tym również w Warszawie podczas biegu w wieżowcu Rondo 1) został mistrzem Europy w bieganiu po schodach. Rywalizacja toczyła się podczas rozegranych w dniach 20-22 czerwca Towerrunning European Championships. Zaledwie sekundy zabrakło Bartoszowi Świątkowskiemu do zdobycia brązowego medalu. Na czwartym miejscu wśród kobiet uplasowała się Dominika Wiśniewska-Ulfik.

Rywalizacja o najwyższe lokaty toczyła się do samego końca. Łobodziński, który wygrał dwa pierwsze biegi w Wiedniu i Brnie, w kończących zawody zmaganiach w UFO Tower w Bratysławie musiał odeprzeć atak drugiego w klasyfikacji mistrzostw, Słowaka Tomasa Celko. Reprezentant gospodarzy zwyciężył w biegu, ale Łobodziński przybiegł na metę trzeci i obronił pozycję lidera, zdobywając tym samym upragnione mistrzostwo Europy.

Towerrunning European Championships 2014, czyli Mistrzostwa Europy w bieganiu po schodach rozegrane zostały w dniach 20-22 czerwca w trzech miastach – Wiedniu, Brnie i Bratysławie. Najlepsi towerrunnerzy Starego Kontynentu rywalizowali w trzech biegach o różnych dystansach i specyfice trasy. Medaliści zostali wyłonieni na bazie rankingu punktowego z całego turnieju.

W przyszłym roku odbędą się pierwsze w historii Towerrunning World Championships. Ich gospodarzem będzie katarskie Doha.