Papieski w końcu się odbył 30.04.2010

obrazek_news

Nowy termin Biegu Papieskiego okazał się nawet przyjaźniejszy dla biegaczy – amatorów.

Drugi Bieg Papieski miał wystartować 10 kwietnia w samo południe. Katastrofa w Smoleńsku sprawiła, że impreza została przeniesiona na piątek, 30 kwietnia. I chyba nawet – dla biegaczy – amatorów – był to lepszy termin, bo 10 kwietnia nad okolicami Piły wisiały ciemne chmury. Tymcazsem w piątkowe popołudnie słońce zdążyło już podgrzać powietrze do przyjemnej temperatury, ale nie było mowy o upale.
Frakwencja poprawiła się w stosunku do pierwszej edycji, kiedy pobiegło nieco ponad 40. biegaczy. Wczoraj na starcie przy kameralnym santkruarium w Skrzatuszu stawiło się około 70. osób i wszystkie dotarły do mety w Starej Łubiance. Trasa została wytyczona praktycznie samymi polnymi drogami. Pierwotnie miała obejmować też asfaltową pętlę dookoła Starej Łubianki, ale nie dało się tego już „ugryźć” organizacyjnie – o zamknięcie pasa drogi publicznej można wystąpić najpóźniej miesiąc przed wydarzeniem. Jeżeli czasu jest mniej – wniosek musi zostać automatycznie odrzucony.
Ubiegłorocznego triumfatora – Marka Wasilewskiego z Piły – można był spotkać jedynie na mecie, w biurze zawodów. W biegu – wśród panów – zwyciężył Tomasz Radtka z Łobżenicy, a wśród pań – Martyna Karczewska ze Starej Łubianki. Zwycięstwo tej drugiej było o tyle niespodziewane, że Martyna ma zaledwie 14 lat. Jak zdradziła, jej trening to codziennie kilka kilometrów po lekcjach.
Specjalna nagroda przypadła w udziale biegającemu spikerowi. Wojciech Dróżdż pochodzi z Piły i – to jego słowa – lubi mówić o sporcie, a biegać lubi równie bardzo, jak mówić. Jego głos znają kibice siatkówki, koszykówki, żużla i właśnie biegacze w Północnej Wielkopolsce, ale nie tylko. Wojtek komentował m.in. Swatch FIVB World Tour – Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej w Mysłowicach.

Trzecia edycja Biegu Papieskiego – tym razem już na dziewięciokilometrowej trasie z pętlą w Starej Łubiance – na początku kwietnia przyszłego roku, a jeszcze w tym sezonie 8 okazji do zbierania kilometrów w organizowanym przez Powiat Pilski cyklu „Biegaj z nami”.

Klasyfikacja open kobiet:
1. Martyna Karczewska
2. Jowita Szpakowicz
3. Klaudia Ciemny

Klasyfikacja open mężczyzn:
1. Tomasz Radka
2. Marcin Palicki
3. Sebastian Lipiec

Klasyfikacja powiatowa kobiet:
1. Martyna Karczewska
2. Klaudia Ciemny
3. Magdalena Pabich

Klasyfikacja powiatowa mężczyzn:
1. Tomasz Radka
2. Marcin Palicki
3. Waldemar Strógarek

Klasyfikacja mieszkańców gminy Szydłowo – kobiety:
1. Władysław Żylski
2. Tobiasz Szczepaniak
3. Adrian Sikora

Klasyfikacja mieszkańców gminy Szydłowo – mężczyźni:
1. Martyna Karczewska
2. Klaudia Ciemny
3. Anna Sobańska

Powrót