Patriotycznie w Łubiance

obrazek_news

Jeśli świętować, to tylko w Łubiance. Taka idea przyświecała bez wątpienia zawodnikom i zawodniczkom, którzy w wielkiej liczbie przyjechali do małej podtoruńskiej miejscowości, by wziąć udział w XIV Biegu Niepodległości. Przyjechali i nie zawiedli się. Zresztą po raz kolejny. Przyjazna atmosfera, wspaniali ludzie i wymagająca trasa z mitycznym już wąwozem leszczyńskim pozostawiła u zawodników miłe wrażenia. I nawet niesprzyjająca aura: siąpiący deszcz, niska temperatura i wiatr nie przeszkodziły pół tysiącu zawodnikom i zawodniczkom cieszyć się na mecie pokonania trudnej trasy i przede wszystkim swoich słabości, uzyskanego wyniku i pięknego medalu wiszącego dumnie na piersi. W czternastej edycji niepodległościowego biegu Pigża-Łubianka bezkonkurencyjnym okazał się Kamil Sieracki, który 11-kilometrową trasę pokonał w doskonałym czasie 35:12. Za Kamilem, z ponad minutową stratą, wpadli na metę: Marek Wojtas (36:34) i Tomasz Drąg (36:55). Wśród kobiet palmę pierwszeństwa zdobyła, znana polskich i zagranicznych tras biegowych, Arleta Meloch z Grudziądza, która uzyskała czas 42:23. Kolejnymi zawodniczkami na podium były: Lucyna Ligaj Stankiewicz (44:22) i Anna Arseniuk (44:29).

W tym roku większość 4RUNowców startowała w pilskim biegu niepodległościowym, który kończył pierwszą edycję Grand Prix powiatu pilskiego „Biegaj z nami”. Znalazło się jednak pięciu śmiałków, którzy postanowili spróbować swoich sił w Łubiance w XIV Biegu Niepodległości. Dla Janka Polcyna, Wojtka Krajewskiego, Adriana Deja i Łukasz Hływa był to ponowny start w tej imprezie, natomiast Maksymilian Szmytkowski debiutował. Dla większości naszych zawodników start ten był pięknym zakończeniem ciężkiego, ale udanego sezonu. Uzyskane przez nich wyniki pokazały jednak, że mimo zmęczenia byli dobrze przygotowani do kolejnej już imprezy.

Następne tygodnie będą czasem regeneracji sił i odpoczynku. Nie oznacza to jednak przerwy w bieganiu. Na pewno zobaczymy się na naszych domowych trasach. Nadal będziemy spotykać się w każdy czwartek o godz. 19.00 przy pilskiej obwodnicy i w każdą sobotę o 9.00 przy gościńcu Rębajło. I nadal serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego biegania.

Wyniki naszych zawodników:

1.       Adrian Deja – 52:31

2.       Wojciech Krajewski – 52:41

3.       Jan Polcyn – 54:10

4.       Maksymilian Szmytkowski – 59:35

5.       Łukasz Hływa – 1:02:02

Drużynowo: 21/24 miejsce – czas: 3:38:57