Pierwszy bieg „Bydgoszcz na Start” za nami

obrazek_news

6 maja 2012 roku odbył się bieg: „Bydgoszcz na start” zorganizowany przez Miasto Bydgoszcz i Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Na bieżni stadionu Zawiszy stanęło ok. 800 zawodników. Wśród biegaczy byli m.in. Poseł Antoni Mężydło (PO), były mistrz Europy w biegu na 400 m Paweł Januszewski i były mistrz świata w halowym siedmioboju – Sebastian Chmara, obecnie wiceprezydent Bydgoszczy. Organizatorzy zadbali o atrakcyjny pakiet startowy, wodę na trasie i mecie, grochówkę i okolicznościowe medale.

Bieg na dystansie 10 km ukończyło 720 osób. Malownicza trasa prowadziła przez centrum miasta na Wyspę Młyńską. Pogoda była zupełnie nie majówkowa. Zawodnicy dobiegali na metę w strugach deszczu. Zwycięzcą biegu został Martin Mukule z Kenii z czasem 29:22:02. Drugi na metę dotarł Artur Kozłowski. Jego wynik był gorszy o jedną setną sekundy od wyniku Kenijczyka. Trzecie miejsce zajął inny Kenijczyk – John Tanui Kibichi, który bieg ukończył z rezultatem 30:56. Wśród kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się Olga Kalendarova-Ochal z czasem 33:52. Druga na mecie była Aleksandra Gierat (34:46), a trzecia Marta Szenk (35:20).

Na mecie medale wręczali: Prezydent Bydgoszczy – Rafał Bruski oraz Mistrz Świata w skoku o tyczce – Paweł Wojciechowski.

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć „bydgoskich” 4 Runowców: Tomasza Biesiady, Bartosza Kryske i Bogumiła Moroszczaka. Tomek wystąpił w roli peacemakera, z zadaniem złamania magicznej granicy 40 minut dla Bodka. Od startu zawodnicy 4 Run Teamu biegli razem, niestety po 4 kilometrze kontuzja nie pozwoliła Bartkowi dotrzymać kroku. Tomek realizował powierzone mu zadanie, utrzymując równe tempo. Ze swej roli wywiązał się perfekcyjnie: czas Bodka na mecie to 39:13 i nowa życiówka 🙂

Wyniki 4Run Teamu

Tomasz Biesiada : 39:12 msc. 50

Bogumił Moroszczak : 39:13 msc. 52

Bartosz Kryske : 40:32 msc. 79

Mam nadzieję , że ten bieg to początek dużych biegów ulicznych w naszym mieście, bo naprawdę mamy gdzie biegać i co pokazać. A frekwencja to doskonały dowód, że naprawdę warto organizować w naszym mieście biegi. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że trasa była szybka i dobrze zabezpieczona przez służby porządkowe. Zapraszamy za rok!