Plebiscyt Przeglądu Sportowego: 35. PZU Maraton Warszawski Masową Imprezą 2013 roku

obrazek_news

35. PZU Maraton Warszawski otrzymał nagrodę 79. edycji plebiscytu „Przeglądu Sportowego” w kategorii Masowa Impreza 2013 roku.

11 stycznia 2014 roku w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się Gala Mistrzów Sportu, która była zwieńczeniem 79. plebiscytu „Przeglądu Sportowego” – przyznającego jedne z najbardziej prestiżowych nagród sportowych w Polsce. Podczas gali, obok wyróżnionej dziesiątki sportowców, ogłoszony został werdykt o przyznaniu nagród w kategoriach specjalnych. Tytuł Masowej Imprezy 2013 roku zdobył 35. PZU Maraton Warszawski.
Maraton Warszawski jest pierwszą tak dużą imprezą biegową w Polsce, która zdobyła to prestiżowe wyróżnienie.

Nawet nie wiecie Państwo, jakie ta chwila ma dla mnie znaczenie. Kiedy 12 lat temu wymyśliliśmy sobie, że podniesiemy z popiołów Maraton Warszawski, który wtedy był w straszliwym kryzysie, nie przeszło nam przez myśl, że będziemy kiedyś stać w tym miejscu. W tej chwili muszę podziękować tym wszystkim, już nie tysiącom, a kilkunastu tysiącom osób, które dołożyły swoją cegiełkę. Chciałbym tę statuetkę zadedykować wszystkim tym, którzy też kiedyś upadli, i którzy myślą, że już wszystko skończone. Naprawdę można wygrać. Tylko trzeba ciężko pracować. – powiedział odbierając nagrodę, dyrektor 35. PZU Maratonu Warszawskiego Marek Tronina.

35. edycja Maratonu Warszawskiego odbyła się 29 września 2013 roku. Wydarzenie trwało 2 dni, w ramach których odbyły się: bieg długodystansowy na dystansie 42 km, Bieg na Piątkę, Maraton na rolkach oraz Maraton hand-bike. Metę 35. PZU Maratonu Warszawskiego przekroczyło ponad 8,5 tysiąca biegaczy, co stanowi absolutny rekord, jeśli chodzi o wynik frekwencji w biegach maratońskich w Polsce.

Kolejna edycja tej imprezy odbędzie sie 28 września 2014 r. Szczegółowe informacje na stronie: www.maratonwarszawski.com.

Informacje: Fundacja Maraton Warszawski

Zdjęcia: Fundacja Maraton Warszawski, Kamila Bosianek (4Run Team)

Powrót