Pobiegniemy dla Niepodległości

obrazek_news

10 kilometrowa trasa Biegu Niepodległości i 15 tysięcy uczestników. 11 listopada punktualnie o 11.11 ruszamy na trasę. Będziecie z nami? Zostało mało miejsc!

W tym roku już po raz kolejny wystartuje Bieg Niepodległości. Na dziesięciokilometrowej trasie zmierzy się 15 tysięcy uczestników, wśród nich biegacze, amatorzy nordic walking i zawodnicy na wózkach. Sportowcy wyruszą na ulice Warszawy 11 listopada, punktualnie o godzinie 11:11.

XXVI Bieg Niepodległości to nie tylko impreza sportowa, zorganizowana dla uczczenia 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To także wiele akcentów historycznych i patriotycznych. – W tym roku honorowym starterem biegu będzie córka Rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z największych bohaterów polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej.

Jak co roku uczestnicy biegu, ubrani w białe i czerwone koszulki, utworzą wielką flagę narodową, a tuż przed startem odśpiewają hymn państwowy.

Bieg Niepodległości to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w naszym kraju. Liczba uczestników corocznie wzrasta. – To największy bieg w Polsce. W tym roku limit wynosi 15 tys. uczestników. Zapisy idą pełną parą. Na chwilę obecną zostało tylko około tysiąca wolnych miejsc.

 

Zapisz się

Zapisów na XXVI Bieg Niepodległości można dokonywać poprzez stronę internetową www.aktywnawarszawa.waw.pl. Cena pakietu startowego wynosi 50 złotych. Powoli zbliżamy się do osiągnięcia limitu więc musicie się pospieszyć. W ramach pakietu otrzymujecie biegową koszulkę, broszurę o Rotmistrzu Pileckim wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej oraz zapewniony pomiar czasu, posiłek regeneracyjny i napój izotoniczny.

Bieg Niepodległości 2014 trasa

Lecimy przez centrum Warszawy. Start i meta usytuowane będą w pobliżu skrzyżowania Al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Biegacze pobiegną na atestowanej trasie o długości 10 km. Zawodnicy nordic walking będą mieli do pokonania 6,5 km, z nawrotem na wysokości ul. Koszykowej. Biegacze i zawodnicy na wózkach zawrócą na skrzyżowaniu alei Niepodległości z Rakowiecką.

Powrót